Wycieczka do Holandii

Galeria

Holandia – kraina pomiędzy niebem a piekłem…

Pomiędzy niebem a piekłem – tam właśnie leży Holandia, kraj, który zwiedziliśmy w kwitnące krokusami, hiacyntami i tulipanami, pierwsze dni kwietnia. Gdyby ktoś chciał namalować raj, to widok tysiąca tych kwiatów, tworzących dywany, mozaiki, pejzaże, mógłby posłużyć mu za wzór. Sielankowy obraz tworzą także wiatraki oraz radośni ze swej pracy ludzie, którzy w zgodzie z naturą pozyskują mleko na wyborne holenderskie sery. Taki jest właśnie widok, zapach i smak tamtejszego nieba.

A piekło? Jak to piekło, stara się stwarzać pozory dobra. Pachnie słodko, wręcz mdląco, gdy mija się liczne sklepy z dozwoloną w tym kraju marihuaną. Nie wspomina tylko, że jest to droga pozornego szczęścia, które niszczy zamiast budować. Podobnie ma się kwestia amsterdamskiej Dzielnicy Czerwonych Latarni, gdzie splata się piekło kobiet sprzedających swoje ciała z piekłem mężczyzn, których życie najpewniej pozbawione jest miłości skoro rzucają się w tę kuszącą przepaść prostytucyjnej oferty. Taka jest właśnie Holandia. Nie tylko leżąca w wyznaczonych administracyjnie granicach, ale właśnie pomiędzy niebem a piekłem.

Alicja Maksymiuk

Niezapomniana wycieczka do Bawarii

Program wrześniowej wycieczki był niezwykle udany.

Pierwszego dnia - cudowne alpejskie krajobrazy i księżycowe widoki na Zugspitze (najwyższa góra Niemiec). Następnie skocznia narciarska Turnieju Czterech Skoczni w Ga-Pa i pobyt w kurorcie alpejskim Garmisch-Parten-Kirchen.

Drugiego dnia - wyjazd do Monachium. Zwiedzanie takich perełek, jak: Allianz Arena, Muzeum Bayernu, Świat BMW, czy też Muzeum Techniki. Wieczór na Starym Mieście, gdzie ludzie tłumnie gromadzili się wokół Festiwalu Piwa.

Kolejne atrakcje odkrywaliśmy już w Austrii: bajkowe jezioro Chiemsee, zwiedzanie Salzburga (Zamek, zabytkowy cmentarz, Dom Amadeusza Mozarta i bajeczna Starówka z muzyką klasyczną w tle).

Opiekowali się nami : pani Maria Błażejczyk-Wiemann, pan Maciej Jóżwiak (kierownik i inicjator wyjazdu) oraz pan Rafał Wiemann.

Na szczególne wyróżnienie zasłużył Konrad Wiśniewski, uczeń pierwszej klasy mechaników motocyklowych, który znalazł (na granicy niemiecko-austriackiej) portfel pełen pieniędzy i kart kredytowych i oddał go w komplecie na stacji benzynowej.

Wycieczka do Portugalii

Naszą niezapomnianą wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzania Genui.

Noc spędziliśmy w Nicei we Francji, aby udać się następnie do znanej z literatury Saragossy w Hiszpanii. Około 8.00 rano stanęliśmy na najdalej na zachodzie Europy wysuniętym punkcie na Przylądku ROCA nad Oceanem Atlantyckim (nawet się tam wykąpaliśmy!!!!!), zobaczyliśmy Piekielne Wejście w Cascais i jedną z zachodnich dzielnic Lizbony, Belem. Kolejną atrakcją była Sintra, w której zwiedzaliśmy Pałac Pena (jeden z najpiękniejszych na świecie!!!).

Cały cudowny dzień w Lizbonie! Zobaczyliśmy, między innymi cmentarz dos Prazeres, zatrzymaliśmy się w wielu punktach widokowych, przeszliśmy się labiryntem uliczek w Alfamie, Graca i Castelo i przejechaliśmy się najsłynniejszym tramwajem w Europie. Późnym wieczorem opuściliśmy Lizbonę, aby od rana oglądać hiszpańskie średniowieczne miasta Toledo. Następnie pojechaliśmy do Madrytu, gdzie zobaczyliśmy świątynię egipską, Stare Miasto, jedno z najbardziej znanych muzeów – Prado, dworzec Atocha, park Retiro i słynne place. Niepowtarzalną atrakcją było oczywiście zwiedzanie stadion Realu Madryt!

W ostatnim dniu wycieczki gościliśmy w stolicy Francji. Udało nam się obejrzeć Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, katedrę Notre Dame, Montmartre, Moulin Rouge, plac Pigalle, Dzielnicę Łacińską, Galerie Lafayettes i Printemps i wiele innych miejsc.

Takich wycieczek nie zapomnimy nigdy!!!!!!

Wycieczki do Berlina i Drezna

W dniach 15, 17 oraz 21.12.2015 odbyły się trzy szkolne jednodniowe wycieczki do Niemiec. Uczniowie ZSB brali udział w zwiedzaniu Berlina i Drezna. Głównym celem wycieczek było zapoznanie się z kulturowymi i historycznymi elementami jarmarku Bożonarodzeniowego, tzw. Weihnachtsmarkt. Najbardziej historycznym jarmarkiem jest Striezelmarkt w Dreźnie, który w tym roku otworzony został po raz 581.

Uczniowie klas Technikum ZSB mogli zapoznać się z takimi elementami, jak Nussknacker, Räuchermann, czy Weihnachtspyramide. Wycieczki zorganizowali nauczyciele ZSB. W wycieczkach wzięli udział także uczniowie gimnazjów nr 12 i 58 z Poznania wraz z ich nauczycielami, jako laureaci konkursów języka angielskiego i niemieckiego, organizowanych przez ZSB.

Wycieczka do Holandii

W dniach 19.04 – 22.04.2015 odbyła się szkolna wycieczka do Holandii. W wycieczce wzięło udział 48 uczniów oraz 5 nauczycieli. Program wycieczki obejmował zwiedzanie skansenu Holandii Zaanse Chans. Szczególna atrakcją tego skansenu jest 13 wiatraków holenderskich ulokowanych nad urokliwą rzeką Zaan w okolicy miejscowości Zaandamm.

Uczniowie ZSB zwiedzali także znany na całym świecie park krajobrazowy Keukenhof. Park ten oblegany w kwietniu i maju oblegany przez turystów znany jest z aranżacji kwiatów cebulowych: tulipanów, żonkili i hiacyntów. Keukenhof zalicza się do jednych z najpiękniejszych parków krajobrazowych na świecie. Aranżacje kwiatowe tworzą holenderskie firmy kwiatowe zrzeszone w holenderskim związku hodowców kwiatów cebulowych. Uczniowie ZSB spędzili także cały dzień w Amsterdamie, zwiedzając starówkę i beginkę. Największą atrakcją była podróż tramwajem wodnym po kanałach Amsterdamu.

Wycieczka do Berlina - 24.10.2014.

W piątek 24.10.2014 r. uczniowie klasy 3 b elmech pod opieką Pań A. Górnej i K. Skowrońskiej oraz W. Wrotkowskiego odwiedzili Berlin.

W stolicy naszych zachodnich sąsiadów uczniowie odwiedzili muzea motocykli i czekolady oraz zwiedzili centrum tego wspaniałego miasta.

 

Wycieczka do Kórnika inaczej!

Tym razem uczniowie 2 a trw postanowili odwiedzić zamek w Kórniku. Wizyta była nietypowa - naszym zadaniem było zapoznanie się nie z historią zamku, a z historią wnętrz. Metody zdobienia ścian, sufitów i rewelacyjne podłogi z drewna drzew orientalnych wzbudziły wielki podziw wśród adeptów sztuki budowlanej.

Warto uczyć się od mistrzów!

Wycieczka do Poczdamu - 28 maja 2014

28.05.2014 klasy 3 A i B TAK oraz dziesięcioro uczniów wraz z nauczycielem z Gimnazjum Kozie Głowy (jako zdobywcy I miejsca turnieju języka niemieckiego ZSB dla szkół gimnazjalnych) pojechali na tematyczną wycieczkę do Poczdamu. Założeniem wyjazdowym było poznanie historii i kultury stolicy Brandenburgii, oraz zapoznanie się z założeniami architektury krajobrazu.

Mimo nie sprzyjającej pogody, deszczu i zimna udało się zobaczyć Cecilienhof, Alexandrowkę, Sanssouci, Dzielnicę Holenderską, a także Bramy Poczdamu: Brandenbursą, Myśliwską i Naueńską. W ramach zwiedzania uczniowie poznali m.in. jaka jest różnica między ogrodem francuskim i angielskim, trejażem, pergolą i pawilonem, czy rabatą i kwietnikiem. Uczniom naszej szkoły towarzyszyli: Pani Magdalena Hryniewiecka, Pani Katarzyna Płócienniczak, Pan Szymon Buchowski i Maciej Jóźwiak.

Wycieczka - Kraków 2014

W dniach 21-23 maja klasy 1b TAK i 1a TB wraz z wychowawcami i opiekunami przebywały na wycieczce w Krakowie. Zwiedzaliśmy m.in. Stary Rynek, Wawel, Muzeum Narodowe w Sukiennicach, Kopalnię Soli w Wieliczce, Muzeum w podziemiach Rynku oraz Muzeum Lotnictwa.

Pogoda bardzo nam dopisała, humory także, co widać naszym wspólnym zdjęciu z kopalni.

Wycieczka do Warmii i Gdańska

W dniach od 14 do 17 kwietnia 2014 roku klasa 2 a lak/elmech, 3 b Tak i uczniowie z klas: 3 b elmech, 2 a Tak i 3 instalator wyruszyli na wycieczkę do Warmii i Gdańska. Wycieczce przewodniczyli nauczyciele - profesor Roman Barciński i Katarzyna Płócienniczak. Upragniony wyjazd należał do bardzo udanych, zwiedziliśmy dużo miejsc i zabytków Gdańska, Stegny i okolic.... ale na zawsze w naszej pamięci pozostanie obóz koncentracyjny w Stutthofie. Dziękujemy uczniom i pozdrawiamy Pana Przemka - kierowcę Kormaxu.

Za rok znowu pojedziemy i będzie jeszcze fajniej!!!

Wycieczka do Berlina

3 grudnia do Berlina na szkolną wycieczkę udała się grupa 42 uczniów z klas 3 B TAK, 2 A i B TAK oraz 1 dekarz/ technolog robot wykończeniowych wraz z opiekunami: Ewą Zielińską, Szymonem Buchowskim, Krzysztofem Stachowiakiem i Maciejem Jóźwiakiem.

W ramach wycieczki do Berlina uczniowie zobaczyli Berlin Wschodni i Zachodni. Byli także w Muzeum Berlin Store. Uczestnicy wycieczki byli także na Jarmarku Gwiazdkowym, gdzie widzieli niemieckie symbole gwiazdkowe, m.in. Nussknacker i Weihnachtspyramide.

Wycieczka do Szwajcarii

Szwajcaria pachniała czekoladą. Od wczesnego świtu budzącej się do życia Bazylei, przez urok Lucerny i Lozanny, słodki smak luksusu Montreaux, Genewę, w której czas liczy się na płatkach kwiatów, aż po Berno, miasto, do którego wrócić trzeba. Nie tylko z powodu niedźwiedzi.

Po prostu są takie miejsca, których obraz maluje się w myślach barwami tęsknoty… Takiej od pierwszego wejrzenia. Wszystko miało tam swój dobry czas. Jak w szwajcarskim zegarku.

Wycieczka do ,,Czterech stolic Europy"

W dniach 02.06 - 07.06.2013 grupa 37 uczniów i czterech opiekunów: Pani Emilia Zborała, Pani Maria Błażejczyk, Pan Rafał Wiemann i Pan Maciej Jóźwiak pojechała na szkolną wycieczkę do ,,Czterech stolic Europy".

Program wycieczki obejmował zwiedzanie Budapesztu, Wiednia, Zagrzebia i Pragi. Oprócz tego uczniowie zwiedzili Maribor i Siofok nad Balatonem. Wycieczka miała noclegi w Hotelu Touring w Nagykanizssa na Węgrzech. Wśród wielu atrakcji turystycznych uczniowie mieli także ucztę kulinarną w postaci wiedeńskiego tortu Sachera. Szczególnie zauroczył uczniów kurort Siofok nad Balatonem, tym bardziej, że pogoda nad tym wspaniałym jeziorem była już typowo wakacyjna.

Wycieczka zawodowa do HADRYŚ GARTENHOLZ w Obrzycku

13.06.2013 uczennice 3 A TAK i 3 B TAK pojechały wraz z opiekunami Panem Szymonem Buchowskim i Maciejem Jóźwiakiem na wycieczkę zawodową do firmy HADRYŚ HARTENHOLZ. Zakład ten produkuje, jako jeden z największych i najbardziej znanych drewniane elementy ogrodowe do dużych sieci budowlanych, jak OBI i LEROY MERLIN. Znaczna część produkcji trafia jednak na eksport.

praktyczna
nauka
zawodu

Przyjdź i poznaj tajniki
pracy technika, dekarza,
montera, mechanika,
lakiernika, blacharza lub
wybierz spośród wielu
innych zawodów.

ciekawe
przedmioty
oraz sekcje

Dołącz do swojej sekcji
sportowej, florystycznej,
muzycznej, teatralnej,
fotograficznej lub
tanecznej. Poznaj języki
obce, ucz się i zwiedzaj.

ADRES

ul. Grunwaldzka 152
60-309 Poznań

TELEFON

+ 48 61 661 88 88
wew. 231

© Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd