Staże zagraniczne i szkolenia

Staże zagraniczne

W Zespole Szkół Budowlanych kształcimy naszych uczniów również poza granicami kraju. Wymiany organizowane w ramach programu Leonardo da Vinci i ERASMUS+ otwierają naszej młodzieży okno na świat, poszerzają kwalifikacje zawodowe i umiejętności językowe.

Wspólnie z partnerami zagranicznymi zrealizowaliśmy kilkanaście projektów m.in. : projekty brukarskie, płytkarskie, malarskie, projekty dla mechaników i elektromechaników pojazdów samochodowych, technologów robót wykończeniowych oraz uczniów Technikum Architektury Krajobrazu i Technikum Budownictwa.

Uczniowie otrzymali Europass Mobility, czyli dokumenty zawierające informacje na temat wiedzy i kwalifikacji nabytych w innym kraju europejskim. EUROPASS stwarza możliwości pracy w Europie, zwiększa szanse na rynku pracy.

Fit for BIM jest realizowany przez osiem ośrodków szkolenia zawodowego i uczelni wyższych z Niemiec, Polski, Danii i Belgii – pod kierownictwem BGZ. Partnerzy mają bogate doświadczenie w dziedzinie kształcenia zawodowego i rozległą wiedzę fachową w zakresie budownictwa.

Dodatkowo projekt wspierają różne stowarzyszenia gospodarcze, izby handlowe i firmy budowlane. Sieci współpracy partnerów zapewniają osiągalność i dotarcie do innych placówek oraz instytucji na terenie całej UE.

 

Szkolenia / Kursy / Pokazy

Wiemy, że dobra przyszłość naszych absolwentów, to dobrze płatna praca. Dlatego nasza szkoła współpracuje z wieloma firmami z branży budowlanej i mechanicznej, które zapewniają praktyki zawodowe i oferują miejsca pracy dla naszej młodzieży. Nasi uczniowie uczestniczą w konferencjach, wykładach i spotkaniach z fachowcami z branży, poznają w praktyce najnowsze technologie stosowane na rynku poprzez różne kursy, szkolenia i pokazy:

Współpraca zagraniczna


Izba Rzemieślnicza we Frankfurcie nad Odrą


Zakład Promowania Kształcenia Zawodowego Związku Przemysłu Budowlanego Berlina i Brandenburgii


Średnia Szkoła Politechniczna w Brnie


Średnia Szkoła Zawodowa w Hradec-Kralove


praktyczna
nauka
zawodu

Przyjdź i poznaj tajniki
pracy technika, dekarza,
montera, mechanika,
lakiernika, blacharza lub
wybierz spośród wielu
innych zawodów.

ciekawe
przedmioty
oraz sekcje

Dołącz do swojej sekcji
sportowej, florystycznej,
muzycznej, teatralnej,
fotograficznej lub
tanecznej. Poznaj języki
obce, ucz się i zwiedzaj.

ADRES

ul. Grunwaldzka 152
60-309 Poznań

TELEFON

+ 48 61 661 88 88
wew. 231

© Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd