Manga - japoński komiks w Strefie Dobrego Czasu

Roger SławskiOhayo minna! – Tak witają się maniacy mangi, czyli japońskiego komiksu. W Strefie Dobrego Czasu pojawiło się sporo nowych tytułów tego gatunku. Przyjdź, zobacz, przeczytaj i szybko oddaj, bo fanów tej zabawy jest tu coraz więcej. Możesz do nas dołączyć na platformie Discord lub po prostu spotkać się z nami w naszej Strefie.

A oto garść ciekawostek związanych z mangą.
• Czy wiecie, że tradycja przedstawiania historii w postaci obrazów sięga w Japonii VII wieku naszej ery? Współczesna manga ukształtowała się jednak dopiero po drugiej wojnie światowej, choć czerpała z dawniejszych. wielowiekowych tradycji. Ogromny wpływ na jej obecną formę wywarł Osamu Tezuka (1928-1989), zwany obecnie „bogiem mangi”. Łączny jego dorobek obejmuje ponad siedemset tytułów na ponad stu pięćdziesięciu tysiącach stron druku. Najsłynniejsze tytuły tego artysty to „Tetsuwan Atom” („Astro Boy”), „Shin Takarajima” („Nowa Wyspa Skarbów”), „Janguru Taitei” („Król Lew”), „Hi no tori” („Ognisty ptak”), „Ribon no kisi” („Czopi i księżniczka”), „Black Jack”.
• Osamu Tezuka był pracownikiem wytwórni Walta Disneya.
• Pierwszą mangą wydaną w Polsce z oryginalnym układem (czytaną od prawej do lewej) była Neon Genesis Evangelion.
• Manga i anime mogą być dla nas świetną zabawą i odskocznią od codziennych stresów, ale mogą też stać się niebezpieczne dla naszej psychiki – wszystko zależy od tego, jak je potraktujemy. Dystans i świadomość, że to tylko fikcja są tu kluczowe. I tego się trzymajmy!

praktyczna
nauka
zawodu

Przyjdź i poznaj tajniki
pracy technika, dekarza,
montera, mechanika,
lakiernika, blacharza lub
wybierz spośród wielu
innych zawodów.

ciekawe
przedmioty
oraz sekcje

Dołącz do swojej sekcji
sportowej, florystycznej,
muzycznej, teatralnej,
fotograficznej lub
tanecznej. Poznaj języki
obce, ucz się i zwiedzaj.

ADRES

ul. Grunwaldzka 152
60-309 Poznań

TELEFON

+ 48 61 661 88 88
wew. 231

© Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd