Sandra Kubiak z 3 A TAK wicemistrzynią Polski w unihokeju

GaleriaSandra Kubiak, uczennica 3 A TAK została ze swoim klubem Ekstraligi PKS MOS Zbąszyń wicemistrzynią Polski w sezonie 2019/2020. Unihokejem interesuje się od 12 roku życia. Dołączyła wówczas do drużyny UKS Victoria Gułtowy, z przypadku pewnego dnia na przerwie w szkole. Podeszły wtedy do niej dziewczyny, które grały już wcześniej i powiedziały, że szukają zawodniczek do przyszłych zawodów. Tak zaczęła się wielka przygoda Sandry z tą popularną w Wielkopolsce dyscypliną sportową. Sandra od wielu lat trenuje i szlifuje swoje umiejętności hokejowe. Reprezentowała kategorie juniorki starszej, a od tego roku postanowiła rozwijać się dalej i przeszła do innego klubu. To już kategoria seniorek, no i polska Ekstraliga - to jest coś, o czym zawsze marzyła. W tym klubie grała już wcześniej jej koleżanka, która pomogła w transferze. Klub nazywa się PKS MOS Zbąszyn. Przez całe życie grała na pozycji środkowej napastniczki, lecz od jakiegoś czasu odkryła swoją prawdziwą pozycję bycia na obronie. Chociaż gra na każdej pozycji, raz na środku, raz na skrzydle, to większość czasu spędza teraz na obronie. Jej celem od samego początku jest rozwijanie się do jak najlepszej gry, co sprawia jej wiele przyjemności. Unihokej stał się jej prawidziwym hobby.

Życzymy Sandrze dalszych sukcesów, a może wkrótce rozpocznie także karierę reprezentacyjną? Kto wie? Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu dumny jest z tego sukcesu naszej uczennicy i czeka na dalsze.

praktyczna
nauka
zawodu

Przyjdź i poznaj tajniki
pracy technika, dekarza,
montera, mechanika,
lakiernika, blacharza lub
wybierz spośród wielu
innych zawodów.

ciekawe
przedmioty
oraz sekcje

Dołącz do swojej sekcji
sportowej, florystycznej,
muzycznej, teatralnej,
fotograficznej lub
tanecznej. Poznaj języki
obce, ucz się i zwiedzaj.

ADRES

ul. Grunwaldzka 152
60-309 Poznań

TELEFON

+ 48 61 661 88 88
wew. 231

© Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd