Informacje o rozliczaniu ocen z zajęć praktycznych (terminy!), konsekwencje nierozliczenia
1. Uczeń ma obowiązek do 15 dnia każdego miesiąca rozliczyć u swojego wychowawcy dzienniczek zajęć praktycznych za miesiąc poprzedni. Tak więc: do 15 października ma obowiązek rozliczyć oceny z zajęć praktycznych za miesiąc wrzesień, do 15 listopada za miesiąc październik, do 15 grudnia za miesiąc listopad itd.
2. W każdej chwili uczeń może zostać wezwany celem okazania dzienniczka zajęć praktycznych do dyrekcji oraz kierownika szkolenia praktycznego.
3. Nierozliczenie dzienniczka w terminie przez ucznia będzie skutkowało otrzymaniem przez niego oceny niedostatecznej. Jedynki nie będą kasowane przy późniejszym – nieterminowym rozliczeniu dzienniczka. Oceny z zajęć praktycznych wystawione przez pracodawcę będą dopisane jednak JEDYNKI NIE BĘDĄ KASOWANE!!! Spowoduje to obniżenie średniej oceny semestralnej lub końcoworocznej.
Wymiar urlopu wypoczynkowego młodocianego nie jest zależny od stażu pracy i wynosi w roku kalendarzowym 26 dni roboczych niezależnie od dodatkowych dni wolnych od pracy
Podstawowe informacje, które powinna zawierać umowa o pracę w celu przygotowania zawodowego to:
Zgodnie z art. 201 Kodeksu pracy młodociany pracownik podlega wstępnym badaniom lekarskim przed przyjęciem do pracy oraz badaniom okresowym i kontrolnym już w czasie zatrudnienia.
W przypadku młodocianego pracownika absolwenta szkoły podstawowej, który nie ukończył 15 lat, do zawarcia umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego dodatkowo wymagana jest opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej.
Uczniowi, pracownikowi młodocianemu przysługuje prawo do wynagrodzenie za pracę. Wysokość miesięcznego wynagrodzenia jest zróżnicowana i w zależności od roku nauki wynosi:
– I rok nauki nie mniej niż 8%
– II rok nauki nie mniej niż 9%
– III rok nauki nie mniej niż 10%
przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w poprzednim kwartale (ogłasza prezes GUS).
WYNAGRODZENIA PRACOWNIKÓW MŁODOCIANYCH (UCZNIÓW)
– I rok nauki/8%/
– II rok nauki/9%/
– III rok nauki/10%/