WYCIECZKA DO FIRMY EKOBEL

W dniu 27 stycznia 2012 r. uczniowie z klasy 1b lakiernik pod opieką wychowawcy p. Ewy Grochowskiej i p. Jacka Przybylskiego zwiedzili firmę EKOBEL Schallschutz Sp. z o.o. w Janikowie. Podstawowym zakresem działania firmy jest projektowanie i wykonawstwo paneli, ekranów oraz ścian akustycznych. Głównym zadaniem proponowanych rozwiązań jest ochrona przed hałasem. Hałas i wibracje są zanieczyszczeniami środowiska przyrodniczego charakteryzującymi się mnogością źródeł i powszechnością występowania.

Hałas o ponadnormatywnym poziomie obejmuje 21% powierzchni kraju, oddziałując na jedną trzecią ludności. Wpływ hałasu na człowieka jest często bagatelizowany, gdyż skutki oddziaływania hałasu nie są dostrzegalne natychmiast. Oddziałuje on nie tylko na organ słuchu, lecz również poprzez centralny układ nerwowy i system immunologiczny wpływa destrukcyjnie na inne organy. Osłabiony decybelami organizm jest bardziej podatny na różnego rodzaju infekcje i rozwój niebezpiecznych chorób.

Celem firmy EKOBEL jest dbałość o ochronę otaczającego nas środowiska, a przede wszystkim przeciwdziałanie uciążliwym hałasom i wibracjom. Przyszli lakiernicy zostali zapoznani z technologią produkcji ekranu akustycznego.

Szczególne zainteresowanie wykazali w nowoczesnej lakierni proszkowej.

zobacz galerię<<<

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd