Kształcenie zawodowe bez granic – projekt POWER

Projekt nr POWERVET-2016-1-PL01-KA102-024650

pt: ,, Kształcenie zawodowe bez granic – zagraniczny trening zawodowy szansą i przygodą zawodową” do projektu ,,Kształcenie zawodowe bez granic – zagraniczny trening zawodowy szansą i przygodą zawodową” o numerze POWERVET-2016-1-PL01-KA102-024650 w ramach projektu realizowanego ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe

skierowany do uczniów klasy II i III Technikum Budowlanego przy Zespole Szkół Budowlanych w Poznaniu

PROJEKT ERASMUS+ POWER – Wyjazd pierwszej grupy uczniów ZSB do Frankfurtu nad Odrą

GaleriaW dniach 05 – 18.03.2017 grupa 16 uczniów Technikum Budowlanego z klas II-III wraz z 2 opiekunami udała się na staż zagraniczny do Frankfurtu nad Odrą. Projekt jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej POWER na zasadach projektu Erasmus + w sektorze Kształcenie i szkolenie zawodowe, projekt nr POWERVET-2016-1-PL01-KA102-024650 ,,Kształcenie zawodowe bez granic – zagraniczny trening zawodowy szansą i przygodą zawodową”.

W ramach realizowanego projektu uczestnicy stażu uczyli się pod okiem niemieckiego nauczyciela murowania i tynkowania, zadań praktycznych występujących podczas egzaminu praktycznego, tzw. kwalifikacji na koniec klasy trzeciej Technikum Budowlanego. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku. Każdy uczestnik stażu mógł w sposób praktyczny nauczyć się wiązań murarskich, obrzucania ściany naturalnym tynkiem. Zajęcia były dla wszystkich prawdziwą przygodą i szansą na zdanie w niedalekiej przyszłości egzaminu technicznego, a także szansą na wzbogacenie swoich umiejętności zawodowych i językowych. W sobotę i niedzielę realizowano zaś program kulturowy, w ramach którego uczniowie zwiedzali Berlin i Poczdam. Na koniec stażu w ramach podsumowania uczniowie uzyskali certyfikaty udziału w zajęciach od niemieckiej instytucji Zakładu Promowania Kształcenia Ponadzakładowego Przemysłu Budowlanego dla Krajów Berlin i Brandenburgia. Była to pierwsza grupa uczestników projektu, którzy udali się na staż zagraniczny ze środków UE. Na przełomie czerwca i lipca 2017 na staż pojedzie druga grupa, licząca również 16 uczniów i 2 opiekunów. Wówczas uczestnikami będą uczniowie II i III klasy Technikum Architektury Krajobrazu, którzy będą uczyć się układania ścieżek, chodników, małych placów z kamienia naturalnego i betonowego oraz zakładania oczek wodnych.

praktyczna
nauka
zawodu

Przyjdź i poznaj tajniki
pracy technika, dekarza,
montera, mechanika,
lakiernika, blacharza lub
wybierz spośród wielu
innych zawodów.

ciekawe
przedmioty
oraz sekcje

Dołącz do swojej sekcji
sportowej, florystycznej,
muzycznej, teatralnej,
fotograficznej lub
tanecznej. Poznaj języki
obce, ucz się i zwiedzaj.

ADRES

ul. Grunwaldzka 152
60-309 Poznań

TELEFON

+ 48 61 661 88 88
wew. 231

© Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is a Joomla Security extension!