Projekt dla uczniów Technikum Architektury Krajobrazu

W pierwszym tygodniu listopada 2012 w naszej Szkole rozpoczęto prowadzić zajęcia dla uczennic 3 A i 3 B Technikum Architektury Krajobrazu w projekcie: ,,Elementy architektury krajobrazu wzbogacające krajobraz” finansowanym ze środków unijnych przez Narodową Agencję Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji/ FRSE z siedzibą w Warszawie. W projekcie i stażu we Frankfurcie nad Odrą, który odbędzie się w dniach 03.02 -23.02.2013 weźmie udział 16 uczennic klas trzecich.

Obecnie w zajęciach przygotowawczych z języka niemieckiego, zajęciach kulturoznawczych i zawodowych, a także zajęciach BHP bierze udział 20 uczennic, które zostały wstępnie zakwalifikowane do stażu w Niemczech. Po odbyciu wszystkich zajęć przygotowawczych zostanie dokonany 17 grudnia 2012 ostateczny wybór 16 uczestników stażu.

W ramach stażu w Niemczech uczennice uczyć się będą praktycznego zakładania oczka wodnego, a także budować będą elementy drewniane z cegły klinkerowej w ogrodzie. W ramach programu kulturowego zwiedzą Berlin i Poczdam.

Po odbyciu stażu uczennice otrzymają certyfikaty niemieckiej instytucji szkoleniowej, certyfikaty kursu językowego oraz Europaszporty Mobilność/ Europass Mobility.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is a Joomla Security extension!