Staż zagraniczny w Niemczech szansą na lepszą przyszłość

W dniach 07.10 – 27.10.2012 grupa 16 uczniów ZSZ przy ZSB wzięła udział w stażu zagranicznym w Hennickendorf w ramach projektu Leonardo da Vinci nr 2011-1-PL1-LEO01-19174 pt. ,,Staż zagraniczny w Niemczech szansą na lepszą przyszłość”. Projekt został w pełni sfinansowany przez Narodową Agencję Funduszu Rozwoju Systemu Edukacji z siedzibą w Warszawie dzięki środkom unijnym. Projektem zarządza Wielkopolska Izba Rzemieślnicza. Staż w Niemczech dotyczył: spawania metodą MAG w cienkiej blasze, badania silników benzynowych i wysokoprężnych za pomocą diagnozy komputerowej BOSCH oraz badania systemów wtrysków.

W ramach działań projektowych uczniowie naszej Szkoły wzięli także udział w kursie zawodowym języka niemieckiego. Podczas pobytu w Niemczech nasi uczniowie odbyli również wycieczki do Berlina i Poczdamu. Uczestnicy projektu to: z klasy 3 B MPS: Mateusz Bilecki, Łukasz Gielnik, Mateusz Janur, Dawid Jutkowiak, Beniamin Pelczyk i Kamil Sworek, z klasy 2 A ELMECH : Maciej Bździak, Tomasz Krym i Damian Leszyński, z klasy 3 B ELMECH: Jarosłąw Janiszewski, Mateusz Łeszyk, Przemysłąw Małolepszy, Łukasz Mikulski i Filip Rogaliński oraz z klasy 2 B ELMECH: Jarosław Wiciak i z 3 A ELMECH: Rafał Weis.

Za koordynację projektu z ramienia ZSB odpowiedzialni byli: Dyrektor ZSB Pan Arkadiusz Dratwa oraz Panowie: Henryk Sobkowiak i Maciej Jóźwiak.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
Our website is protected by DMC Firewall!