Staż zagraniczny w Niemczech szansą na lepszą przyszłość

W dniach 07.10 – 27.10.2012 grupa 16 uczniów ZSZ przy ZSB wzięła udział w stażu zagranicznym w Hennickendorf w ramach projektu Leonardo da Vinci nr 2011-1-PL1-LEO01-19174 pt. ,,Staż zagraniczny w Niemczech szansą na lepszą przyszłość”. Projekt został w pełni sfinansowany przez Narodową Agencję Funduszu Rozwoju Systemu Edukacji z siedzibą w Warszawie dzięki środkom unijnym. Projektem zarządza Wielkopolska Izba Rzemieślnicza. Staż w Niemczech dotyczył: spawania metodą MAG w cienkiej blasze, badania silników benzynowych i wysokoprężnych za pomocą diagnozy komputerowej BOSCH oraz badania systemów wtrysków.

W ramach działań projektowych uczniowie naszej Szkoły wzięli także udział w kursie zawodowym języka niemieckiego. Podczas pobytu w Niemczech nasi uczniowie odbyli również wycieczki do Berlina i Poczdamu. Uczestnicy projektu to: z klasy 3 B MPS: Mateusz Bilecki, Łukasz Gielnik, Mateusz Janur, Dawid Jutkowiak, Beniamin Pelczyk i Kamil Sworek, z klasy 2 A ELMECH : Maciej Bździak, Tomasz Krym i Damian Leszyński, z klasy 3 B ELMECH: Jarosłąw Janiszewski, Mateusz Łeszyk, Przemysłąw Małolepszy, Łukasz Mikulski i Filip Rogaliński oraz z klasy 2 B ELMECH: Jarosław Wiciak i z 3 A ELMECH: Rafał Weis.

Za koordynację projektu z ramienia ZSB odpowiedzialni byli: Dyrektor ZSB Pan Arkadiusz Dratwa oraz Panowie: Henryk Sobkowiak i Maciej Jóźwiak.

praktyczna
nauka
zawodu

Przyjdź i poznaj tajniki
pracy technika, dekarza,
montera, mechanika,
lakiernika, blacharza lub
wybierz spośród wielu
innych zawodów.

ciekawe
przedmioty
oraz sekcje

Dołącz do swojej sekcji
sportowej, florystycznej,
muzycznej, teatralnej,
fotograficznej lub
tanecznej. Poznaj języki
obce, ucz się i zwiedzaj.

ADRES

ul. Grunwaldzka 152
60-309 Poznań

TELEFON

+ 48 61 661 88 88
wew. 231

© Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
Our website is protected by DMC Firewall!