Zabudowa tablicy informacyjnej ZSB

W dniach 27.06.- 03.07.2011 w Brandenburgu nad Hawelą oraz 25.09-02.10.2011 przy Zespole Szkół Budowlanych odbył się polsko niemiecki projekt zabudowy betonowej tablicy reklamowej ZSB znajdującej się przed budynkiem szkoły . W projekcie wzięło udział 6 niemieckich uczniów reprezentujących Zakład Promowania Kształcenia Ponadzakładowego Przemysłu Budowlanego dla Krajów Berlin i Brandenburgia, Centrum Kształcenia ÜAZ Brandenburg nad Hawelą i Friesack: Julia Stenge, Daniel Hehnel, Rene Naumann, Pascal Tronnin, Alexander Ortenburger, Patryk Zander oraz ich opiekunowie: Peter Zurek (instruktor stolarstwa i ciesielstwa) oraz Manfred Willuhn (pedagog ).

Naszą Szkołę reprezentowali: Katarzyna Woźna i Natalia Górniak z klasy 2 A TB, Piotr Górny, Krzysztof Wojkiewicz, Marcin Nawrocki z klasy 2 B TRW oraz Patryk Konieczny z klasy 3 A TRW.

Koordynatorami projektu z ramienia ZSB byli: Henryk Sobkowiak, Maciej Jóźwiak. Pan Krzysztof Stachowiak przygotował projekt nowej zabudowy tablicy z imitacją muru pruskiego.

Za całość projektu odpowiadali: Dyrektor Arkadiusz Dratwa (ZSB) oraz Martin Brack (Dyrektor ÜAZ Brandenburg/H. – Friesack) i Werner Lange (Kierownik Szkolenia praktycznego ÜAZ Brandenburg/ H.- Friesack)

W ramach pierwszej fazy projektu w Brandenburgu nad Hawelą uczniowie zajmowali się pod okiem instruktora i opiekunów obróbką drewna, jego docinaniem, szlifowaniem, dosłownie przygotowaniem konstrukcji drewnianej muru pruskiego i zadaszenia.

Druga część projektu w Poznaniu polegała na pokryciu drewna konstrukcyjnego bejcą, przytwierdzeniu go do betonowej ściany tablicy. Następnie uczniowie przytwierdzili konstrukcję dachu i zadaszenie, następnie wypełnili pola szachulca styropianem. Ostatnią czynnością było położenie tynku mineralnego ,,baranka” oraz płytek klinkierowych.

Projekt wsparły firmy: PRE-BUD S.C. Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane Pana Henryka Gubernata oraz ROM-BUD Firma Remontowo Budowlano Handlowa Pana Romana Pasonia.

W ramach programu kulturowego polscy i niemieccy uczniowie zwiedzili Brandenburg nad Hawelą i Poczdam oraz Stare Miasto Poznań, a także spędzili swój czas w Centrum Fitnessu Olymp, na kręgielni w Poznań Plaza. Jedną z największych atrakcji było zwiedzenie produkcji piwa w Kampanii Piwowarskiej w Poznaniu.

Polska część projektu uzyskała wsparcie finansowe Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży PNWM / DPJW w wysokości 3.900 zł.

praktyczna
nauka
zawodu

Przyjdź i poznaj tajniki
pracy technika, dekarza,
montera, mechanika,
lakiernika, blacharza lub
wybierz spośród wielu
innych zawodów.

ciekawe
przedmioty
oraz sekcje

Dołącz do swojej sekcji
sportowej, florystycznej,
muzycznej, teatralnej,
fotograficznej lub
tanecznej. Poznaj języki
obce, ucz się i zwiedzaj.

ADRES

ul. Grunwaldzka 152
60-309 Poznań

TELEFON

+ 48 61 661 88 88
wew. 231

© Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
Our website is protected by DMC Firewall!