Zabudowa tablicy informacyjnej ZSB

W dniach 27.06.- 03.07.2011 w Brandenburgu nad Hawelą oraz 25.09-02.10.2011 przy Zespole Szkół Budowlanych odbył się polsko niemiecki projekt zabudowy betonowej tablicy reklamowej ZSB znajdującej się przed budynkiem szkoły . W projekcie wzięło udział 6 niemieckich uczniów reprezentujących Zakład Promowania Kształcenia Ponadzakładowego Przemysłu Budowlanego dla Krajów Berlin i Brandenburgia, Centrum Kształcenia ÜAZ Brandenburg nad Hawelą i Friesack: Julia Stenge, Daniel Hehnel, Rene Naumann, Pascal Tronnin, Alexander Ortenburger, Patryk Zander oraz ich opiekunowie: Peter Zurek (instruktor stolarstwa i ciesielstwa) oraz Manfred Willuhn (pedagog ).

Naszą Szkołę reprezentowali: Katarzyna Woźna i Natalia Górniak z klasy 2 A TB, Piotr Górny, Krzysztof Wojkiewicz, Marcin Nawrocki z klasy 2 B TRW oraz Patryk Konieczny z klasy 3 A TRW.

Koordynatorami projektu z ramienia ZSB byli: Henryk Sobkowiak, Maciej Jóźwiak. Pan Krzysztof Stachowiak przygotował projekt nowej zabudowy tablicy z imitacją muru pruskiego.

Za całość projektu odpowiadali: Dyrektor Arkadiusz Dratwa (ZSB) oraz Martin Brack (Dyrektor ÜAZ Brandenburg/H. – Friesack) i Werner Lange (Kierownik Szkolenia praktycznego ÜAZ Brandenburg/ H.- Friesack)

W ramach pierwszej fazy projektu w Brandenburgu nad Hawelą uczniowie zajmowali się pod okiem instruktora i opiekunów obróbką drewna, jego docinaniem, szlifowaniem, dosłownie przygotowaniem konstrukcji drewnianej muru pruskiego i zadaszenia.

Druga część projektu w Poznaniu polegała na pokryciu drewna konstrukcyjnego bejcą, przytwierdzeniu go do betonowej ściany tablicy. Następnie uczniowie przytwierdzili konstrukcję dachu i zadaszenie, następnie wypełnili pola szachulca styropianem. Ostatnią czynnością było położenie tynku mineralnego ,,baranka” oraz płytek klinkierowych.

Projekt wsparły firmy: PRE-BUD S.C. Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane Pana Henryka Gubernata oraz ROM-BUD Firma Remontowo Budowlano Handlowa Pana Romana Pasonia.

W ramach programu kulturowego polscy i niemieccy uczniowie zwiedzili Brandenburg nad Hawelą i Poczdam oraz Stare Miasto Poznań, a także spędzili swój czas w Centrum Fitnessu Olymp, na kręgielni w Poznań Plaza. Jedną z największych atrakcji było zwiedzenie produkcji piwa w Kampanii Piwowarskiej w Poznaniu.

Polska część projektu uzyskała wsparcie finansowe Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży PNWM / DPJW w wysokości 3.900 zł.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd