Projekt Goodwill Aktion w Poczdamie

W dniach 04.09-16.09.2011 nasza szkoła, Zespół Szkół Budowlanych uczestniczyła w projekcie odnowy historycznej ulicy Zimmerstraβe w Poczdamie, położonej wzdłuż kompleksu pałacowego Sansouci, około 200m od Bramy Brandenburskiej. W założeniu projektowym było ułożenie 92 m2 dużego kamienia brukarskiego na ulicy w systemie szeregowym na przekładkę, oraz 14 m2 z małego kamienia granitowego (jeden z wjazdów do szpitala Josefs Krankenhaus) i 39 m2 mozaiki kamieniarskiej tzw. kamienia Bernburskiego w systemie pasowym pod kątem 30 stopni.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu: Urzędu Miejskiego Miasta Poczdam, Forum Kamieniarskiego i Brukarskiego Kraju Federalnego Brandenburgii i Berlina oraz Firmy Westbau GmbH.

W projekcie wzięło udział 23 uczniów z 3 krajów: Centrum Kształcenia Brukarstwa i Kamieniarstwa w Alpnach (Szwajcaria), Zakład Wspierania Ponadzakładowego Branży Przemysłu Budowlanego Krajów Federalnych Berlin i Brandeburgia (Zakłady niemieckie: Brandenburg nad Hawelą i Friesack), a także nasza Szkoła.

Naszą Szkołę reprezentowali: Wojciech Lupka ( kl. IV C TAK), Adrian Dawiec (kl. IV B TB), Patryk Konieczny ( III A TRW).

Oprócz prac projektowych nasi uczniowie zwiedzili także Berlin i Poczdam, a także miasto Brandenburg nad Hawelą.

W uroczystym zakończeniu projektu udział wzięli: Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych Pan mgr inż. Arkadiusz Dratwa, Kierownik Szkolenia Praktycznego ZSB Pan Henryk Sobkowiak oraz Pan Dr Zenon Kierczyński i Dr Andrzej Boruszak (Zarząd Wielkopolskiej Izby Budownictwa).

praktyczna
nauka
zawodu

Przyjdź i poznaj tajniki
pracy technika, dekarza,
montera, mechanika,
lakiernika, blacharza lub
wybierz spośród wielu
innych zawodów.

ciekawe
przedmioty
oraz sekcje

Dołącz do swojej sekcji
sportowej, florystycznej,
muzycznej, teatralnej,
fotograficznej lub
tanecznej. Poznaj języki
obce, ucz się i zwiedzaj.

ADRES

ul. Grunwaldzka 152
60-309 Poznań

TELEFON

+ 48 61 661 88 88
wew. 231

© Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
Our website is protected by DMC Firewall!