Projekt Goodwill Aktion w Poczdamie

W dniach 04.09-16.09.2011 nasza szkoła, Zespół Szkół Budowlanych uczestniczyła w projekcie odnowy historycznej ulicy Zimmerstraβe w Poczdamie, położonej wzdłuż kompleksu pałacowego Sansouci, około 200m od Bramy Brandenburskiej. W założeniu projektowym było ułożenie 92 m2 dużego kamienia brukarskiego na ulicy w systemie szeregowym na przekładkę, oraz 14 m2 z małego kamienia granitowego (jeden z wjazdów do szpitala Josefs Krankenhaus) i 39 m2 mozaiki kamieniarskiej tzw. kamienia Bernburskiego w systemie pasowym pod kątem 30 stopni.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu: Urzędu Miejskiego Miasta Poczdam, Forum Kamieniarskiego i Brukarskiego Kraju Federalnego Brandenburgii i Berlina oraz Firmy Westbau GmbH.

W projekcie wzięło udział 23 uczniów z 3 krajów: Centrum Kształcenia Brukarstwa i Kamieniarstwa w Alpnach (Szwajcaria), Zakład Wspierania Ponadzakładowego Branży Przemysłu Budowlanego Krajów Federalnych Berlin i Brandeburgia (Zakłady niemieckie: Brandenburg nad Hawelą i Friesack), a także nasza Szkoła.

Naszą Szkołę reprezentowali: Wojciech Lupka ( kl. IV C TAK), Adrian Dawiec (kl. IV B TB), Patryk Konieczny ( III A TRW).

Oprócz prac projektowych nasi uczniowie zwiedzili także Berlin i Poczdam, a także miasto Brandenburg nad Hawelą.

W uroczystym zakończeniu projektu udział wzięli: Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych Pan mgr inż. Arkadiusz Dratwa, Kierownik Szkolenia Praktycznego ZSB Pan Henryk Sobkowiak oraz Pan Dr Zenon Kierczyński i Dr Andrzej Boruszak (Zarząd Wielkopolskiej Izby Budownictwa).

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is a Joomla Security extension!