Polsko-Niemiecki projekt we Friesack

GaleriaW dniach 20.06 – 27.06.2010 grupa 6 uczniów klas pierwszych i drugiej ZSZ w zawodzie technolog robót wykończeniowych uczestniczyli w pierwszej części międzynarodowego projektu wraz z szóstką uczniów niemieckich w Zakładzie Kształcenia Ponadzawodowego Branży Budownictwa dla krajów Berlin i Brandenburgia we Friesack. W ciągu tygodnia prac projektowych uczniowie wykonywali dwie altany ogrodowe, tzw. siedziska ogrodowe, które we wrześniu zostaną przetransportowane na teren ZSB i tutaj też przez obydwie grupy młodzieży złożone.

W wolnym czasie uczniowie zwiedzali wspólnie Poczdam, a także brali udział w rozgrywkach sportowych. Niestety polska drużyna przegrała mecz piłki nożnej z drużyną Niemiec ( wynik: 10:9)

W weekend uczniowie ZSB zwiedzali także miasta Hamburg i Lubekę oraz kurort nad Morzem Bałtyckim Boltenhagen, gdzie kilku naszych uczniów skorzystało z kąpieli w morzu.

Uczestnicy polskiej grupy: Andrzej Wilhelm, Jakub Krzysztofiak, Jakub Babiński, Damian Barnaś, Wojciech Drobny, Łukasz Fornalczyk. Opiekunowie: Henryk Sobkowiak i Maciej Jóźwiak

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is a Joomla Security extension!