Polsko-niemiecki projekt płytkarski

W dniach 14 czerwiec – 21 czerwiec 2009 pięciu uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie technolog robót wykończeniowych reprezentowali ZSB podczas projektu płytkarskiego w Zakładzie Promowania Zawodowego Branży Budownictwa dla Krajów Federalnych Berlin i Brandenburgia w Brandenburgu nad Hawelą. Podczas tygodniowego pobytu w Niemczech zorganizowanego w ramach obchodów 50-lecia ZSB nasi uczniowie wykonywali prace z płytkami ceramicznymi i kamieniem naturalnym.

Wśród prac wykonywanych wspólnie z niemieckimi kolegami wyróżnić należy: mównicę z logo ZSB, logo niemieckiej organizacji i naszej Szkoły, jak również – i jest to chyba najważniejsza praca- herb województwa Wielkopolskiego. Dodajmy, że herb województwa Wielkopolskiego, który ma wymiary 100x 150 cm jest wykonywany z mozaiki kamienia naturalnego i może być zawieszany na ścianie, jak również umieszczany na sztaludze malarskiej. Praca ta zostanie przekazana Panu Marszałkowi Województwa Wielkopolskiego w ramach obchodów 50-lecia ZSB.

Czas wolny młodzież polska i niemiecka spędzała także razem zwiedzając Brandenburg nad Hawelą, Poczdam i Berlin. Wśród wielu atrakcji było wspólne rozgrywki sportowe i grillowanie – kiełbasę na ten cel ufundował m.in. także nasz Pan Dyrektor Arkadiusz Dratwa, który przyjechał z wizytą do Brandenburga.

W projekcie wzięli udział: Łukasz Furmanowski, Dawid Piechowiak, Mikołaj Borowiak, Grzegorz Piaskiewicz, Wojciech Krysiak.

Za organizację i przeprowadzenie projektu odpowiedzialni byli: Pan Henryk Sobkowiak i Pan Maciej Jóźwiak.

Organizatorzy projektu założyli także drugą cześć projektu, która odbędzie się w naszej Szkole w dniach 13 wrzesień – 20 wrzesień 2009.

praktyczna
nauka
zawodu

Przyjdź i poznaj tajniki
pracy technika, dekarza,
montera, mechanika,
lakiernika, blacharza lub
wybierz spośród wielu
innych zawodów.

ciekawe
przedmioty
oraz sekcje

Dołącz do swojej sekcji
sportowej, florystycznej,
muzycznej, teatralnej,
fotograficznej lub
tanecznej. Poznaj języki
obce, ucz się i zwiedzaj.

ADRES

ul. Grunwaldzka 152
60-309 Poznań

TELEFON

+ 48 61 661 88 88
wew. 231

© Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is a Joomla Security extension!