Polsko-niemiecki projekt płytkarski

W dniach 14 czerwiec – 21 czerwiec 2009 pięciu uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie technolog robót wykończeniowych reprezentowali ZSB podczas projektu płytkarskiego w Zakładzie Promowania Zawodowego Branży Budownictwa dla Krajów Federalnych Berlin i Brandenburgia w Brandenburgu nad Hawelą. Podczas tygodniowego pobytu w Niemczech zorganizowanego w ramach obchodów 50-lecia ZSB nasi uczniowie wykonywali prace z płytkami ceramicznymi i kamieniem naturalnym.

Wśród prac wykonywanych wspólnie z niemieckimi kolegami wyróżnić należy: mównicę z logo ZSB, logo niemieckiej organizacji i naszej Szkoły, jak również – i jest to chyba najważniejsza praca- herb województwa Wielkopolskiego. Dodajmy, że herb województwa Wielkopolskiego, który ma wymiary 100x 150 cm jest wykonywany z mozaiki kamienia naturalnego i może być zawieszany na ścianie, jak również umieszczany na sztaludze malarskiej. Praca ta zostanie przekazana Panu Marszałkowi Województwa Wielkopolskiego w ramach obchodów 50-lecia ZSB.

Czas wolny młodzież polska i niemiecka spędzała także razem zwiedzając Brandenburg nad Hawelą, Poczdam i Berlin. Wśród wielu atrakcji było wspólne rozgrywki sportowe i grillowanie – kiełbasę na ten cel ufundował m.in. także nasz Pan Dyrektor Arkadiusz Dratwa, który przyjechał z wizytą do Brandenburga.

W projekcie wzięli udział: Łukasz Furmanowski, Dawid Piechowiak, Mikołaj Borowiak, Grzegorz Piaskiewicz, Wojciech Krysiak.

Za organizację i przeprowadzenie projektu odpowiedzialni byli: Pan Henryk Sobkowiak i Pan Maciej Jóźwiak.

Organizatorzy projektu założyli także drugą cześć projektu, która odbędzie się w naszej Szkole w dniach 13 wrzesień – 20 wrzesień 2009.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is a Joomla Security extension!