VII Zimowe Igrzyska Rzemieślniczych Szkół Cechowych i Izbowych

GaleriaVII Zimowe Igrzyska Rzemieślniczych Szkół Cechowych i Izbowych odbyły się w dniach od 23 lutego do 26 lutego 2020r. w Zakopanem. Zmagania sportowe odbywały się na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, na stokach narciarskich w Suchem i Witowie, obejmując takie dyscypliny jak narciarstwo alpejskie, snowboard, biegi narciarskie oraz łyżwiarstwo. W Igrzyskach wystartowało 117 uczestniczek i uczestników, którzy reprezentowali 12 szkół cechowych i izbowych z terenu Nowego Sącza, Nowego Targu, Limanowej, Gorlic, Pilzna, Krakowa, Zakopanego, Rybnika, Tarnowa, Rawy Mazowieckiej oraz Katowic oraz oczywiście Poznań.

Uczniowie naszej szkoły odnieśli WIELKI SUKCES. Martyna Leszczyńska zajęła 1 miejsce w kategorii najwszechstronniejsza zawodniczka oraz 1 miejsce miejsce w snowbordzie, 4 miejsce w slalomie na nartach oraz 6 miejsce w dwuboju na łyżwach. Sandra Rzemieniec 2 miejsce w kategorii najwszechstronniejsza zawodniczka oraz 2 miejsce w snowbordzie. Klaudia Rawecka 5 miejsce w dwuboju na łyżwach i 6 miejsce w kategorii najwszechstronniejsza zawodniczka. Hubert Markiewicz 4 miejsce w kategorii najwszechstronniejszy zawodnik i 6 miejsce w nartach.

Reprezentację szkoły poprowadzili do zwycięstw nauczyciele Janusz Miedziocha oraz Szymon Buchowski, którzy również brali udział w zawodach w kategorii mistrzów i zajęli odpowiednio 3 i 5 oraz 6 i 7 miejsce w slalomie na nartach.

W klasyfikacji GENERALNEJ nasza szkoła zajęła 3 MIEJSCE drużynowo na 12 ekip. Na zakończenie mistrzostw najlepsi uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy. Naszych zawodników dopingowała dzielnie Aleksandra Borkowska, która była kierowcą ekipy i zawsze bezpiecznie i punktualnie dowoziła zawodników na stok i nie tylko.

Gratulujemy wszystkim i dziękujemy, że tak pięknie reprezentowali naszą szkołę.

praktyczna
nauka
zawodu

Przyjdź i poznaj tajniki
pracy technika, dekarza,
montera, mechanika,
lakiernika, blacharza lub
wybierz spośród wielu
innych zawodów.

ciekawe
przedmioty
oraz sekcje

Dołącz do swojej sekcji
sportowej, florystycznej,
muzycznej, teatralnej,
fotograficznej lub
tanecznej. Poznaj języki
obce, ucz się i zwiedzaj.

ADRES

ul. Grunwaldzka 152
60-309 Poznań

TELEFON

+ 48 61 661 88 88
wew. 231

© Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is a Joomla Security extension!