Uczniowie ZSB odrestaurowują motor dla WOŚP

Galeria W tym roku, po przeprowadzonej ankiecie na FB i wyborze motocykla przez społeczność fanów, restaurujemy SHL M11. Do dnia finału WOŚP, w styczniu 2020, motocykl będzie wyremontowany i odrestaurowany, (a będzie wyglądał jak po wyjechaniu z fabryki przed 50 laty.

Bazę, w postaci starego motocykla, podarował Michał Świątek, człowiek, który wylicytował WSK Karburator rok wcześniej. Wszystkie prace restauracyjne i mechaniczne związane z silnikiem, a także montaż podzespołów - robią członkowie grupy miłośników starych motocykli KARBURATOR. Ale są też sponsorzy, którzy przyłączają się chętnie do tej akcji - sklepy z częściami, firmy lakiernicze, blacharskie a nawet firmy ubezpieczeniowe, które zapewniają przyszłemu właścicielowi obsługę w zakresie rejestracji i ubezpieczenia wylicytowanego pojazdu. itp.

Akademia NOVOL kierowana przez pana Adama Niedźwiedzkiego zobowiązała się odrestaurować zniszczone elementy i polakierować wyżej wymieniony motocykl. Pozytywnie i z pełnym zaangażowaniem na ten projekt odpowiedzieli uczniowie z 3 klasy L/M Zespołu Szkół Budowlanych w Poznaniu.

W dwie soboty grudnia tj. 2 i 16 następujący uczniowie: Kacper Bystry, Dawid Żok, Alan Powałowski, Tomasz Wiśniewski, Miłosz Bielawny, Sebastian Jankowski, Bartosz Szczepański pod okiem doświadczonego technika z NOVOL-a w Komornikach realizowali zadania.

Uczniowie mieli okazję pracować na najnowszym sprzęcie i na najnowszych produktach firmy Novol. Motocykl został pomalowany na pierwotny, kolor czarny.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
Our website is protected by DMC Firewall!