Uczniowie ZSB odrestaurowują motor dla WOŚP

Galeria W tym roku, po przeprowadzonej ankiecie na FB i wyborze motocykla przez społeczność fanów, restaurujemy SHL M11. Do dnia finału WOŚP, w styczniu 2020, motocykl będzie wyremontowany i odrestaurowany, (a będzie wyglądał jak po wyjechaniu z fabryki przed 50 laty.

Bazę, w postaci starego motocykla, podarował Michał Świątek, człowiek, który wylicytował WSK Karburator rok wcześniej. Wszystkie prace restauracyjne i mechaniczne związane z silnikiem, a także montaż podzespołów - robią członkowie grupy miłośników starych motocykli KARBURATOR. Ale są też sponsorzy, którzy przyłączają się chętnie do tej akcji - sklepy z częściami, firmy lakiernicze, blacharskie a nawet firmy ubezpieczeniowe, które zapewniają przyszłemu właścicielowi obsługę w zakresie rejestracji i ubezpieczenia wylicytowanego pojazdu. itp.

Akademia NOVOL kierowana przez pana Adama Niedźwiedzkiego zobowiązała się odrestaurować zniszczone elementy i polakierować wyżej wymieniony motocykl. Pozytywnie i z pełnym zaangażowaniem na ten projekt odpowiedzieli uczniowie z 3 klasy L/M Zespołu Szkół Budowlanych w Poznaniu.

W dwie soboty grudnia tj. 2 i 16 następujący uczniowie: Kacper Bystry, Dawid Żok, Alan Powałowski, Tomasz Wiśniewski, Miłosz Bielawny, Sebastian Jankowski, Bartosz Szczepański pod okiem doświadczonego technika z NOVOL-a w Komornikach realizowali zadania.

Uczniowie mieli okazję pracować na najnowszym sprzęcie i na najnowszych produktach firmy Novol. Motocykl został pomalowany na pierwotny, kolor czarny.

praktyczna
nauka
zawodu

Przyjdź i poznaj tajniki
pracy technika, dekarza,
montera, mechanika,
lakiernika, blacharza lub
wybierz spośród wielu
innych zawodów.

ciekawe
przedmioty
oraz sekcje

Dołącz do swojej sekcji
sportowej, florystycznej,
muzycznej, teatralnej,
fotograficznej lub
tanecznej. Poznaj języki
obce, ucz się i zwiedzaj.

ADRES

ul. Grunwaldzka 152
60-309 Poznań

TELEFON

+ 48 61 661 88 88
wew. 231

© Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd