Szkolna świąteczna wycieczka do Drezna

Galeria6 grudnia w Mikołajki 42 uczniów z Technikum i Branżowej szkoły oraz 4 nauczycieli ZSB Poznań udało się w podróż na świąteczną wycieczkę do Drezna.

Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili najpierw starą mleczarnię, sklep z musztardami i szczotkami, a potem historyczną część miasta wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Były to muzea Zwinger, w tym Galeria Starych Mistrzów i Muzeum Porcelany Miśnieńskiej. Ponadto podczas przechadzki zwiedzono kościół katedralny Świętej Trójcy, Tarasy Brühl z widokiem na rzekę Łabę, ewangelicki kościół Frauenkirche, a na sam koniec uczniowie i ich opiekunowie z radością udali się na jarmark Bożonarodzeniowy, który w Dreźnie nosi nazwę Striezelmarkt i jest zaliczany do jednych z najpiękniejszych w Niemczech.

Wycieczkę prowadził pan Maciej Jóźwiak, a towarzyszyły jako opiekunowie panie: Agnieszka Górna, Jolanta Klossowska i Katarzyna Płócienniczak.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is a Joomla Security extension!