Spotkanie podsumowujące projekt Erasmus+

GaleriaW dniach 27-28.11.2019 Dyrekcja Zespołu Szkół Budowlanych wraz z nauczycielami, a także przedstawiciele Wielkopolskiej Izby Budownictwa (WIB) pojechali na spotkanie podsumowujące projekt Erasmus+ o numerze 2018-1-DE02-KA202-005210 pt. ,,Securing of experts in the Construction industry”. do Centrum Kształcenia we Frankfurcie nad Odrą.

W spotkaniu projektowym wzięli udział przedstawiciele z Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Łotwy, Niemiec i Polski. Polskę reprezentował, jako jedyna szkoła polska ZSB Poznań, a głównym promotorem tego projektu jest pan Dyrektor Arkadiusz Dratwa. Spotkanie podsumowujące rozpoczął Dyrektor Zakładu Promowania Ponadzakładowego Przemysłu Budowlanego dla Krajów Berlin i Brandenburgia pan Frank Buckram. Następnie koordynator projektu pan Michael Ritter podsumował działania projektowe i zebrał wszystkie opinie, poglądy, doświadczenia i bolączki obecnego kształcenia budowlanego z krajów uczestniczących w projekcie, jako baza dla rozwiązywania problemów w tym obszarze na przyszłość. Ponadto Carina Bischof zaproponowała podjęcie napisania nowego projektu Erasmus+ celem rozwinięcia idei wspólnego kształcenia nowych kadr budowlanych poprzez wymianę i staże zagraniczne.

Przeprowadzony projekt przyczyniłby się do nawiązania partnerstwa pomiędzy szkołami, uczestnikami projektu, uczniami i związanymi z nimi firmami budowlanymi. Wymiana doświadczeń pozwoli także na podjęcie nowych atrakcyjniejszych metod podnoszących kształcenie budowlane.

praktyczna
nauka
zawodu

Przyjdź i poznaj tajniki
pracy technika, dekarza,
montera, mechanika,
lakiernika, blacharza lub
wybierz spośród wielu
innych zawodów.

ciekawe
przedmioty
oraz sekcje

Dołącz do swojej sekcji
sportowej, florystycznej,
muzycznej, teatralnej,
fotograficznej lub
tanecznej. Poznaj języki
obce, ucz się i zwiedzaj.

ADRES

ul. Grunwaldzka 152
60-309 Poznań

TELEFON

+ 48 61 661 88 88
wew. 231

© Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd