Spotkanie podsumowujące projekt Erasmus+

GaleriaW dniach 27-28.11.2019 Dyrekcja Zespołu Szkół Budowlanych wraz z nauczycielami, a także przedstawiciele Wielkopolskiej Izby Budownictwa (WIB) pojechali na spotkanie podsumowujące projekt Erasmus+ o numerze 2018-1-DE02-KA202-005210 pt. ,,Securing of experts in the Construction industry”. do Centrum Kształcenia we Frankfurcie nad Odrą.

W spotkaniu projektowym wzięli udział przedstawiciele z Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Łotwy, Niemiec i Polski. Polskę reprezentował, jako jedyna szkoła polska ZSB Poznań, a głównym promotorem tego projektu jest pan Dyrektor Arkadiusz Dratwa. Spotkanie podsumowujące rozpoczął Dyrektor Zakładu Promowania Ponadzakładowego Przemysłu Budowlanego dla Krajów Berlin i Brandenburgia pan Frank Buckram. Następnie koordynator projektu pan Michael Ritter podsumował działania projektowe i zebrał wszystkie opinie, poglądy, doświadczenia i bolączki obecnego kształcenia budowlanego z krajów uczestniczących w projekcie, jako baza dla rozwiązywania problemów w tym obszarze na przyszłość. Ponadto Carina Bischof zaproponowała podjęcie napisania nowego projektu Erasmus+ celem rozwinięcia idei wspólnego kształcenia nowych kadr budowlanych poprzez wymianę i staże zagraniczne.

Przeprowadzony projekt przyczyniłby się do nawiązania partnerstwa pomiędzy szkołami, uczestnikami projektu, uczniami i związanymi z nimi firmami budowlanymi. Wymiana doświadczeń pozwoli także na podjęcie nowych atrakcyjniejszych metod podnoszących kształcenie budowlane.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is a Joomla Security extension!