Fort VII Colomb

GaleriaW piątek 15 listopada br. uczniowie klasy 3a TRW wraz z wychowawczynią - panią Mirosławą Górną udali się do Fortu VII Colomb, jednego z 18-tu fortów twierdzy-Poznań, dziś - Muzeum Martyrologii Wielkopolan.

Z okazji Święta Zmarłych postanowili zapalić znicze pod ścianą śmierci (widoczna na zdjęciu obok). Uczniowie zwiedzili również Muzeum Martyrologii, które dokumentuje martyrologię Wielkopolan w czasie okupacji hitlerowskiej oraz gromadzi wszelkiego rodzaju eksponaty z tego zakresu. Zwiedzający mogli obejrzeć bogaty zbiór korespondencji obozowej, rysunki, fotografie, dokumenty osobiste więźniów, dokumenty wystawiane przez niemieckie władze okupacyjne oraz przedmioty codziennego użytku: medaliony z chleba, portfele, słowniczki, różańce, a także wysłuchać bardzo ciekawych komentarzy pana przewodnika. Piątkowa wycieczka, stała się dla wielu z jej uczestników, prawdziwą lekcją historii, wychowania i patriotyzmu.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
Our website is protected by DMC Firewall!