Szkolna wycieczka maturzystów ZSB na Maltę

GaleriaW dniach od 30 września do 4 października 2019 r. uczniowie klas czwartych technikum pojechali na wycieczkę na Maltę. Po 3 godzinach lotu z lotniska Ławica w Poznaniu dotarli na urokliwą i o tej porze nadal upalną wyspę. Miejscem pobytu był hotel ,,Chalet” w Sliemie. Miejscowość Sliema jest jedną z głównych nadmorskich miejscowości z pięknymi, ekskluzywnymi hotelami oraz najpiękniejszą na Malcie promenadą ciągnącą się wzdłuż Morza Śródziemnego.

Nasi uczniowie zwiedzili podczas pobytu na Malcie stolicę La Vallettę, gdzie zapoznali się z historią starożytną, okresem wypraw krzyżowych, historią zakonu maltańskiego, zwiedzili stare miasto oraz porty jachtowy i morski. Ogromną atrakcją była podróż promem na wyspy Gozo i Comino, gdzie maturzyści orzeźwili się kąpielą w słynnej Błękitnej Lagunie. Na koniec grupa wycieczkowa ZSB wraz z organizatorem i opiekunem panem Maciejem Jóźwiakiem udali się autobusem do miejscowości rybackiej Marsaxlokk. Ta malownicza miejscowość zauroczyła uczniów pięknem, tradycją i spokojem, odmiennością wobec wcześniej zwiedzonych miejscowości. Na plaży uczniowie oprócz kąpieli zbierali muszle. A pobyt w zagrodzie rybackiej zakończony został pyszną kolacją, gdzie głównym menu były owoce morskie. Uczniowie wrócili z Malty samolotem w piątek przedpołudniem. Wylatując z Malty o godzinie 6:45 było już 22 stopnie ciepła, a po przylocie do Poznania wszyscy natychmiast ubrali ciepłe rzeczy, bo w Poznaniu temperatura wynosiła 8 stopni Celsjusza.

Tak zakończyła się podróż życia dla maturzystów naszej szkoły. Po takiej wycieczce, naładowani energią wrócą z pewnością natychmiast do nauki, by dobrze przygotować się do ostatnich egzaminów technicznych oraz do matury.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
Our website is protected by DMC Firewall!