Byliśmy. Zobaczyliśmy. Naszkicowaliśmy.

Wyruszyliśmy szlakiem Rogera Sławskiego, naszego patrona. Architekta, którego ślady możemy odnaleźć nie tylko w Poznaniu, ale i wielu miejscowościach naszego województwa. Tym razem pojechaliśmy na zachód od Poznania. Najpierw pałac w Jankowicach, kościoły w Kamieńcu i Rakoniewicach, a na deser piękny zespół pałacowo – parkowy w Wolsztynie. Obiekty zaprojektowane przez Rogera Sławskiego cieszą oko i napawają dumą, ze nasza budowlanka ma właśnie takiego patrona, który może być wzorem dla uczniów – przyszłych architektów i budowlańców.

Alicja Maksymiuk

praktyczna
nauka
zawodu

Przyjdź i poznaj tajniki
pracy technika, dekarza,
montera, mechanika,
lakiernika, blacharza lub
wybierz spośród wielu
innych zawodów.

ciekawe
przedmioty
oraz sekcje

Dołącz do swojej sekcji
sportowej, florystycznej,
muzycznej, teatralnej,
fotograficznej lub
tanecznej. Poznaj języki
obce, ucz się i zwiedzaj.

ADRES

ul. Grunwaldzka 152
60-309 Poznań

TELEFON

+ 48 61 661 88 88
wew. 231

© Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd