Sprzątanie Świata 2019

Galeria 20 września 2019 r. uczniowie ZSB z klas architektury krajobrazu, technikum budowlanego oraz klas mechaników, lakierników i instalatorów tradycyjnie już wyruszyli „w świat”, by uporządkować tereny przyszkolne przy ulicy Grunwaldzkiej, Babimojskiej, Węgorka i Bolkowickiej.

Ideą akcji jest zachęcenie do refleksji nad negatywnym wpływem człowieka na środowisko w czasie wypoczynku – nie tylko podczas urlopu nad morzem czy w górach, ale również podczas spaceru po poznańskim lesie – po pracy, po szkole czy w czasie weekendu. Warto zadbać, aby podczas wędrówek i spacerów móc cieszyć się czystym, pozbawionym odpadów środowiskiem.

Hasło tegorocznej 26. akcji brzmiało: „NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY”.

Sprzątanie Świata to akcja proekologiczna, której celem jest praktyczna edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz wzmacnianie świadomości ekologicznej. Kolejna edycja akcji jest zaplanowana na wiosnę 2020 roku.

Ewa Grochowska

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is a Joomla Security extension!