Sprzątanie Świata 2019

Galeria 20 września 2019 r. uczniowie ZSB z klas architektury krajobrazu, technikum budowlanego oraz klas mechaników, lakierników i instalatorów tradycyjnie już wyruszyli „w świat”, by uporządkować tereny przyszkolne przy ulicy Grunwaldzkiej, Babimojskiej, Węgorka i Bolkowickiej.

Ideą akcji jest zachęcenie do refleksji nad negatywnym wpływem człowieka na środowisko w czasie wypoczynku – nie tylko podczas urlopu nad morzem czy w górach, ale również podczas spaceru po poznańskim lesie – po pracy, po szkole czy w czasie weekendu. Warto zadbać, aby podczas wędrówek i spacerów móc cieszyć się czystym, pozbawionym odpadów środowiskiem.

Hasło tegorocznej 26. akcji brzmiało: „NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY”.

Sprzątanie Świata to akcja proekologiczna, której celem jest praktyczna edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz wzmacnianie świadomości ekologicznej. Kolejna edycja akcji jest zaplanowana na wiosnę 2020 roku.

Ewa Grochowska

praktyczna
nauka
zawodu

Przyjdź i poznaj tajniki
pracy technika, dekarza,
montera, mechanika,
lakiernika, blacharza lub
wybierz spośród wielu
innych zawodów.

ciekawe
przedmioty
oraz sekcje

Dołącz do swojej sekcji
sportowej, florystycznej,
muzycznej, teatralnej,
fotograficznej lub
tanecznej. Poznaj języki
obce, ucz się i zwiedzaj.

ADRES

ul. Grunwaldzka 152
60-309 Poznań

TELEFON

+ 48 61 661 88 88
wew. 231

© Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd