FIT FOR BIM – Spotkanie podsumowujące

GaleriaSPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE PROJEKT ERASMUS+, AKCJA 02 ,,FIT FOR BIM” W BERLINIE

W dniach 17 – 19.02.2020 w Berlinie odbyło się spotkanie partnerów projektu Erasmus+ pt. ,,Fit for BIM”. W spotkaniu wzięły udział szkoły ponadpodstawowe budowlane oraz uczelnie wyższe z Danii, Belgii, Niemiec i Polski. Polskę reprezentowali: Zespół Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego przy ul. Grunwaldzkiej 152 w Poznaniu i Politechnika Poznańska.

W pierwszym dniu spotkania podsumowującego projekt uczestnicy spotkali się w Berlińskim Centrum Kształcenia Zawodowego Max-Bill-Schule, gdzie każdy partner referował efekty i wyniki swoich prac przy projekcie. Ponadto każda ze szkół przedstawiła raport trudności z którymi zetknęła się przy realizacji projektu.

Głównym założeniem projektu jest promocja kształcenia zawodowego z zastosowaniem techniki komputerowej i cyfrowej w budownictwie. Każdy z partnerów przedstawił, co już udało się zrobić, co można zrobić, by uatrakcyjnić takie kształcenie. Ponadto projekt ma przyczynić się do wyznaczenia nowych ram kształcenia zawodowego z zastosowaniem BIM.

W drugim dniu spotkania partnerów projektu w Berlinie zorganizowano sympozjum budowlane dotyczące BIM w Czerwonym Ratuszu, głównej siedzibie urzędującego Nadburmistrza Miasta Berlin. Cel Sympozjum to promocja kształcenia BIM na podstawie doświadczeń z BIM w szkolnictwie zawodowym Danii, Belgii, Polski i Niemiec. Ostatni dzień projektu to podsumowanie raportów i rozliczeń z dokumentacji.

ZSB Poznań reprezentowali: Dyrektor Arkadiusz Dratwa, Wicedyrektor Monika Przybysz oraz nauczyciele: Szymon Buchowski i Maciej Jóźwiak.

praktyczna
nauka
zawodu

Przyjdź i poznaj tajniki
pracy technika, dekarza,
montera, mechanika,
lakiernika, blacharza lub
wybierz spośród wielu
innych zawodów.

ciekawe
przedmioty
oraz sekcje

Dołącz do swojej sekcji
sportowej, florystycznej,
muzycznej, teatralnej,
fotograficznej lub
tanecznej. Poznaj języki
obce, ucz się i zwiedzaj.

ADRES

ul. Grunwaldzka 152
60-309 Poznań

TELEFON

+ 48 61 661 88 88
wew. 231

© Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd