Spotkanie projektu ERASMUS+ w Rumunii

GaleriaW dniach 27-29.10.2019 r. w rumuńskim Tirgu Mures odbyło się spotkanie projektowe w ramach projektu Erasmus+ pt. ,, Securing of Experts in the Construction Industry“, nr projektu: 2018-1-DE02-KA202-005210. W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy, przedstawiciele organów prowadzących i nauczyciele szkół budowlanych, partnerów projektu, w tym również przedstawiciele ZSB Poznań i WIB. Była to już szósta i przedostatnia edycja spotkań roboczych, których celem jest wypracowanie uatrakcyjnienia kształcenia budowlanego w wymiarze międzynarodowym.

W ramach spotkania rumuńscy partnerzy przedstawili problematykę szkolnictwa budowlanego technicznego i zawodowego w Rumunii, ofertę kształcenia oraz propozycję dla uatrakcyjnienia nauczania przyszłych kadr budowlanych. Podczas spotkania roboczego przedstawiciele krajów uczestniczących w projekcie zaproponowali nowe rozwiązania dla przyszłych projektów. Między innymi wyrażono chęć utworzenia wspólnej platformy z lekcjami, filmami edukacyjnymi i materiałami do prowadzenia lekcji. Platforma miałaby być dostępna dla nauczycieli i uczniów celem uatrakcyjniania kształcenia zawodowego. Dalszym celem byłaby nauka języków obcych: języka angielskiego i niemieckiego. Ponadto zaproponowano tworzenie tzw. Webinariów, czyli kształcenia live Online, co wpisuje się w nowoczesne formy kształcenia z wykorzystaniem środków multimedialnych.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
Our website is protected by DMC Firewall!