Szkolenie z ramienia Państwowej Inspekcji Pracy

Galeria29 listopada br. uczniowie klasy III technik budownictwa zostali zaproszeni przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu, na międzyszkolne warsztaty pod hasłem „Bezpieczeństwo na budowie – procedury to nie wróżby”. Gospodarzem wydarzenia był Zespół Szkół Budownictwa nr 1 przy ul. Rybaki w Poznaniu.

W programie przewidziano spotkania z inspektorami PIP w formie wykładów i warsztatów, między innymi na temat prawa pracy, wypadków przy pracy, postępowaniu osób obecnych przy wypadku (udzielanie pomocy przedmedycznej) czy nowych obowiązujących norm udźwigu.

Program wydarzenia obejmował też pokazy, prezentacje oraz konkursy dla młodzieży. W jednym z konkursów, dotyczących wiedzy na temat bezpieczeństwa i higieny pracy, uczeń Kacper Ossowski zajął III miejsce i otrzymał nagrodę rzeczową - plecak. Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali jako nagrody pocieszenia firmowe kubki z logo PIP w Poznaniu. Wszystkie nagrody i wyróżnienia zostały wręczone podczas uroczystego podsumowania wydarzenia w auli szkoły, przez szefów Państwowej Inspekcji Pracy w Poznaniu oraz pana dyrektora ZSB nr1.

Mirosława Górna

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is a Joomla Security extension!