Zabytkowy Cmentarz Jeżycki

GaleriaJak co roku w listopadzie, uczniowie kl.2 technolog robót wykończeniowych z wychowawczynią odwiedzają poznańskie nekropolie. W tym roku, 16 listopada przyszła kolej na Zabytkowy Cmentarz Jeżycki przy ul. Nowina.

Na tej ponad 100-letniej nekropolii spoczywa wiele znamienitych osób, zasłużonych nie tylko dla Poznania i regionu, ale i świata. Między innymi księża W. Mayer, B.Jurga, profesorowie - W.Gałka, J. Goetz, A. Wodziczko, Jan Kulczyk czy dr Wanda Błeńska.

Uczniowie zapoznali się historią nekropolii, biografią tych najbardziej znanych i zasłużonych osób, a następnie zapalili znicze na ich grobach. Znicz zapłonął też na symbolicznej mogile Wielkopolan poległych w 1920 r. na wojnie polsko-ruskiej.

Mirosława Górna

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
Our website is protected by DMC Firewall!