Robocze spotkanie uczestników projektu Erasmus+

GaleriaW dniach 08 – 10.10.2018 w Poznaniu odbyło się robocze spotkanie uczestników projektu Erasmus+ , akcja 02 pt. ,,FIT FOR BIM”. Uczestnikiem projektu oprócz Politechniki Poznańskiej jest także nasza Szkoła Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu. Za organizację i przeprowadzenie spotkania w Poznaniu odpowiadali w całości: Pan Dyrektor Arkadiusz Dratwa i Wicedyrektor Pani Monika Przybysz (ZSB Poznań) oraz Pani Marlena Kucz i Monika Siewczyńska (Politechnika Poznańska).

W pierwszym dniu spotkania na Politechnice Poznańskiej uczestnicy z Danii, Belgii, Niemiec i Polski prezentowali efekty pracy przy wdrażaniu metody BIM w budownictwie, w szkolnictwie budowlanym oraz w zakładach pracy.

Ważnym elementem w dyskusji na temat BIM było wystąpienie przedstawicieli firm STRABAG i BILLFINGER, którzy przedstawili, jakie przełożenie ma kształcenie Bim w stosunku do oczekiwań i rzeczywistości w zakładach pracy. Przedstawiciele ZSB: Krzysztof Stachowiak, Maciej Jóźwiak i Szymon Buchowski przedstawili sytuację polskiego szkolnictwa zawodowego i średniego technicznego w zakresie BIM, a także prace nad BIM w ZSB Poznań.

W drugim dniu spotkania uczestnicy projektu pojechali do siedziby firmy WPiP w Jasinie koło Swarzędza. Firma WPiP, jako członek Wielkopolskiej Izby Budownictwa (WIB) przedstawiła efekty swojej pracy z wykorzystaniem BIM. Podczas spotkania wystąpiła także firma FAKRO prezentując m.in. bibliotekę zasobów BIM dla firmy FAKRO. Ostatnim punktem były prace w grupach. Przedstawiciele ZSB wraz z zagranicznymi partnerami tworzyli opracowanie ujednoliconego programu kształcenia europejskiego na poziomie kalkulacji BIM dla technikum budowlanego i branżowej szkoły.

Trzeci dzień spotkania roboczego został w całości spędzony w ZSB. Zagraniczni goście wraz z Politechniką Poznańską i ZSB podsumowali dotychczasowe działania przy projekcie Erasmus+, wyznaczyli termin kolejnego spotkania. Zapoznali się także specyfiką kształcenia technicznego i zawodowego na przykładzie ZSB. Wizyta w naszej szkole zagranicznych partnerów była okazją do dokonania porównania systemów i jakości kształcenia BIM oraz poznania ZSB, jako partnera projektu.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd