Wycieczka do Budapesztu i Wiednia

W dniach 23-27 września 2018 r. odbyła się szkolna wycieczka do Budapesztu i Wiednia oraz nad jezioro Balaton. W wycieczce autokarowej wzięło udział 35 uczniów ZSB. 24 września zwiedzano zarówno Budę, jak i Peszt. W tym dniu uczniowie byli na wzgórzu Gellerta, zobaczyli Kościół Macieja, a potem udali się do hal targowych z produktami charakterystycznymi dla Węgier.

Nasi uczniowie zobaczyli także Synagogi w Budapeszcie, w tym słynną Wielką Synagogę z enklawą żydowską i restauracją koszerną Hanna. Ostatnim ważnym punktem zwiedzania stolicy Budapesztu był przepiękny Parlament Węgierski.

25 września uczniowie pojechali nad jezioro węgierskie Balaton. Najpierw zwiedzono najbardziej znaną turystycznie miejscowość nad jeziorem, czyli Siofok. Tam też korzystając z Mariny uczniowie wybrali się w rejs statkiem wycieczkowym po Balatonie. Rejs trwał jedną godzinę. Drugim ważnym punktem pobytu nad węgierskim jeziorem był przejazd do miejscowości Keszthely, gdzie nasza młodzież obejrzała przepiękny pałac z XVIII w. oraz założenia parkowe w stylu francuskim i angielskim. Również w Keszthely uczniowie udali się parkową trasą spacerową na promenadę przy jeziorze Balaton.

26 września uczniowie ZSB zauroczyli się pięknem stolicy Austrii Wiedniem. Najpierw obejrzeli Dom Hundertwassera, a potem zwiedzili Śródmieście, w tym Katedrę św. Szczepana, Haas Haus, Graben, Kohlmarkt, Hofburg, Hotel Sachera oraz dom Wolfganga Amadeusza Mozarta. Każdy z uczniów na osłodzenie zakończenia wycieczki otrzymał kawałek tortu Sachera.

Wycieczka była krótka, ale bardzo intensywna, pełna atrakcji. Do Poznania uczestnicy wycieczki z ZSB powrócili nad ranem 27 września 2018.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is a Joomla Security extension!