FIT FOR BIM - konferencja

Fit for BIM

SPOTKANIE PARTNERSKIE W DUŃSKIM AARHUS

Zespół Szkół Budowlanych bierze udział od 1 września 2017 w Projekcie Erasmus+ Akcja 02 pt. FIT FOR BIM. W ramach prac projektowych Dyrektor ZSB Pan Arkadiusz Dratwa wraz z nauczycielami Panem Krzysztofem Stachowiakiem i Szymonem Buchowskim uczestniczyli w dniach 16 do 18 kwietnia 2018 w partnerskim spotkaniu w Danii w miejscowości Aarhus. Głównym tematem było zbadanie, jak zmieniają się zawody budowlane i jak dostosowują się kadry budowlane do nowych wyzwań, w tym do planowania cyfrowego tzw. ,,Building Information Modeling” (BIM), które jest metodą planowania, prowadzenia budowy i zagospodarowywania obiektów budowlanych za pomocą projektowania cyfrowego. W przypadku projektu chodzi o rozwój i standaryzację BIM w szkolnictwie zawodowym, technicznym i wyższym EU. W tym konkretnym przypadku chodziło także o zebranie spostrzeżeń i doświadczeń, jak BIM realizowany jest w szkolnictwie duńskim.

W spotkaniu wzięło udział 9 partnerów z 4 krajów: Niemiec, Belgii, Danii i Polski, którzy tworzą wspólne strategiczne partnerstwo i konsorcjum projektowe, tworząc przy tym w projekcie modele uczenia się i praktyczne zastosowania dla kształcenia zawodowego, technicznego i wyższego w powiązaniu z projektowaniem z pomocą programów komputerowych.

Zespół Szkół Budowlanych, jako polski partner uczestniczy w projekcie wraz z Politechniką Poznańską. Projekt przewidziany na 24 miesiące to jest do 31.08.2019 r.

Kolejne spotkanie partnerskie będzie miało miejsce w październiku br. w Poznaniu.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd