Wycieczka do Zaniemyśla

Galeria W dniu 19 kwietnia 2018 r. w ramach realizowanego w szkole projektu edukacyjnego ROK DLA NIEPODLEGŁEJ - odbyła się wycieczka do Zaniemyśla. W wycieczce udział wzięli uczniowie z klas: 1 TB, 1 e/i oraz 1 l/m.

Wycieczka obfitowała w szereg atrakcji. Uczniowie zwiedzili między innymi Wyspę Edwarda Raczyńskiego, pomnik Ryszarda Berwińskiego, Pomnik Powstańców Wielkopolskich, Pałac w Łęknie, Kościół św. Wawrzyńca, Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, zabytkowe domy i kamieniczki w okolicy rynku oraz wąskotorową stację kolejową. Przyrodnicze atrakcje Zaniemyśla to pomniki przyrody na Wyspie Edwarda – 17 dębów, Jezioro Raczyńskie wraz florą i fauną oraz aleja grabowa w parku Łękno-Zaniemyśl.

Przewodnikami tej wycieczki byli nauczyciele: pan Maciej Chojnacki i pani Ewa Grochowska. Jesienią br. odbędzie się druga edycja wycieczki.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd