W manufakturze słodyczy

GaleriaW dniu 14 marca 2018 r. klasa 1a TAK udała się wraz z opiekunami – p. Ewą Grochowską i p. Maciejem Chojnackim do manufaktury słodyczy Słodkie Czary Mary Poznań przy ulicy Wrocławskiej 12. Trwający 40 minut pokaz produkcji karmelowych łakoci okazał się bardzo pouczający. Oczywiście pokaz został uwieńczony degustacją świeżo powstałych cukierków i lizaków. Ta „słodka” lekcja chemii została powtórzona również dla klasy 2a TAK w dniu 28 marca 2018 r. i poszerzona dodatkowo o zajęcia terenowe z biologii w Parku Fryderyka Chopina. Park Fryderyka Chopina w Poznaniu to najstarszy istniejący park miejski w Poznaniu na Starym Mieście. Znajduje się przy ul. Podgórnej na tyłach kolegium jezuickiego (obecnego Urzędu Miasta). Uczniowie podziwiali najstarszy drzewostan w Parku, na który składają się następujące gatunki: lipa drobnolistna (obwód 3 m), klon jawor, klon zwyczajny, dąb czerwony, platan, jesion wyniosły, orzech szary i bożodrzew gruczołowaty.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd