Muzeum Powstańców Wielkopolskich

Galeria„Nikt im nie kazał iść, a poszli bo tak chcieli,
Bo takie dziedzictwo po dziadkach wziął wnuk.
Nikt o nic nie pytał, a wszyscy wiedzieli o co idą walczyć,
Za co przelewać krew, że idą spłacić dług…”

My, uczniowie klasy 3 mps też poszliśmy, choć właściwie przyjechaliśmy: samochodami, motorami, skuterami… i dużą taksówką MPK do centrum Lusowa. Ranek był cudowny. Powietrze rześkie i czyste. Promienie słońca rozgrzewały. Ptaszki śpiewały. Wiosna! Aż chce się żyć!

Pełni pozytywnych emocji, najpierw zapaliliśmy znicz na grobie drugiego dowódcy Powstania wielkopolskiego gen. Józefa Dowbora Muśnickiego, a następnie z jasności słonecznego dnia weszliśmy w przestrzeń Muzeum Powstańców Wielkopolskich, by zatopić się w pasjonującą opowieść dyrektora muzeum o powstaniu, ludziach ich życiu i losie.

Tak… każdy człowiek powinien mieć zainteresowania i pasję, bo dzięki temu może stać się bogatszy wewnętrznie. Hmmm… dzisiaj żyjemy w wolnym kraju, nie musimy walczyć o niepodległość i granice Polski, dlatego największym skarbem jest świadomość i to, że możemy zmieniać swoje życie i starać się, żeby było lepsze i szczęśliwsze.
20 kwietnia 2018 r.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd