Szkolenie IZODOM 2000 POLSKA

GaleriaCo ma budownictwo do środowiska?
Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?
Dom pasywny czy energooszczędny?

Na te i na wiele innych pytań odpowiadała uczniom klas budowlanych p. Marta Guć- przedstawiciel firmy IZODOM 2000 POLSKA podczas szkolenia, które odbyło się 20 marca w ZSB w ramach projektu „Akademia Edukacji Budowlanej”. Uczniowie zapoznali się z technologią budowy domów pasywnych i energooszczędnych w oparciu o styropianowe kształtki szalunku traconego wykonane ze NEOPORU. Technologia stosowana już w latach 60-tych ubiegłego stulecia przeżywa swój renesans. Oczywiście zmieniły się materiały, ale idea pozostała- ograniczamy ilość zużywanej energii do ogrzewania mieszkań. System świetnie sprawdza się w różnych strefach klimatycznych zarówno w budownictwie wielorodzinnym jak i jednorodzinnym, a w szczególności w budynkach socjalnych. Pani Marta chętnie odpowiadała na zadawane przez uczniów pytania. Wszak ograniczenie zapotrzebowania na energię i dbałość o środowisko jest obowiązkiem wszystkich, ale przede wszystkim dotyczy młodego pokolenia. To oni odczują skutki zaniedbań poprzedników.

Dziękujemy za bardzo rzeczowo przekazane informacje. Super szkolenie!!!

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd