Ogólnopolskie Mistrzostwa młodzieży Szkół Cechowych i Izbowych

GaleriaW dniach 25-28 lutego 2018 roku odbyły się w Zakopanem Ogólnopolskie Mistrzostwa młodzieży Szkół Cechowych i Izbowych. Uczestniczyło w nich 12 ekip, ponad 150-ciu zawodników. Rywalizowano w łyżwiarstwie szybkim, biegach narciarskich, slalomie gigancie i snowboardzie. We wszystkich dyscyplinach uczestniczyli zarówno uczniowie jak i uczennice. Wyniki naszych uczniów i opiekunów.
I DZIEŃ - COS ZAKOPANE - 6 miejsce  Klaudia Seifert, 5 miejsce Daniel Lociha - łyżwy, 6 miejsce Klaudia Seifert - narty biegowe,
II DZIEŃ - STOK SUCHE - 1 miejsce Klaudia Seifert, 2 miejsce Sandra Rzemieniec - snowboard, 3 miejsce Asia Zając - narty, 4 miejsce Kacper Kamycki - snowboard, 4 miejsce Konrad Korytowski, 3 miejsce Szymon Buchowski - slalom,
III DZIEŃ - STOK WITÓW - 1 miejsce Klaudia Seifert, 2 miejsce Sandra Rzemieniec - snowboard, 3 miejsce Joanna Zając - narty, 4 miejsce Klaudia Seifert - kategoria najwszechstronniejsza zawodniczka.

Szkoła zajęła w generalnej klasyfikacji 5 miejsce na 12 ekip. W zawodach brali również udział nauczyciele szkół oraz mistrzowie zakładów rzemieślniczych. Zmagania-zawody odbyły się na obiektach COS w Zakopanem, Stacjach Narciarskich w Suchem i Witowie. Były to już V Igrzyska organizowane przez Cech Rzemiosł Różnych i Branżową Szkołę Zawodową w Zakopanem. Patronat Honorowy na zawodami objął Prezes Izby Rzemieślniczej w Nowym Sączu Tadeusz Szewczyk. Dyrektorem zawodów był Kazimierz Konarski zwanym potocznie "Panem Karolem". Nagrody, puchary i dyplomy wręczali: Beata Rzepiela - Dyrektor Izby Rzemieślniczej w Nowym Sączu, Tadeusz Szewczyk - Prezes Izby Rzemieślniczej w Nowym Sączu, Franciszek Kaletka - Starszy Cechu w Zakopanem oraz Barbara Jachymiak - Dyrektor Szkoły. Na zakończenie Franciszek Kaletka podziękował wszystkim zawodnikom za ambitną sportową walkę, w duchu fair play, pogratulował zwycięzcom oraz zaprosił uczestników tradycyjnym "do zobaczenia za rok w Zakopanem". Należy również podziękować p. Dyrektor Władysławie Skupień za wkład w organizację całokształtu zawodów. Organizatorzy zapewnili również termosy z gorącą herbatą i smaczną przekąską.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
Our website is protected by DMC Firewall!