FIT FOR BIM

Fit for BIM

Zespół Szkół Budowlanych bierze udział od 1 września 2017 w Projekcie Erasmus+ Akcja 02 pt. FIT FOR BIM. Głównym celem jest zbadanie, jak zmieniają się zawody budowlane i jak dostosowują się kadry budowlane do nowych wyzwań, w tym do planowania cyfrowego tzw. ,,Building Information Modeling” (BIM), które jest metodą planowania, prowadzenia budowy i zagospodarowywania obiektów budowlanych za pomocą projektowania cyfrowego.

W przypadku projektu chodzi o rozwój i standaryzację BIM w szkolnictwie zawodowym, technicznym i wyższym EU.

W projekcie bierze udział 9 partnerów z 4 krajów: Niemiec, Belgii, Danii i Polski, którzy tworzą wspólne strategiczne partnerstwo i konsorcjum projektowe, tworząc przy tym w projekcie modele uczenia się i praktyczne zastosowania dla kształcenia zawodowego, technicznego i wyższego w powiązaniu z projektowaniem z pomocą programów komputerowych.

Partnerzy projektu:
Instytucja wiodąca i koordynująca działania projektowe:
BGZ Berliner Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit mbH Pohlstraße 67 10785 Berlin

Partnerzy z Belgii:
Robert-Schuman-Institut Vervierser Straße 89-93 4700 Eupen
Zentrum für Aus- und Weiterbildung des Mittelstandes VoG St. Vith Luxemburger-Straße 2a 4780 St. Vith

Partnerzy z Danii:
Aarhus Tech Halmstadgade 6 8200 Aarhus
VIA University College Chr M Østergaards Vej 4 8700 Horsens

Partnerzy z Niemiec:
Hochschule für Technik und Wirtschaft Berlin Treskowallee 8 10318 Berlin
OSZ Bau- und Holztechnik, Martin-Wagner-Schule Gustav-Adolf-Str. 66 13086 Berlin

Partnerzy z Polski:
Politechnika Poznańska Pl. Marii Skłodowskiej-Curie 5 60-965 Poznań
Zespół Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego ul. Grunwaldzka 152 60-309 Poznań

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd