Wycieczka kl.1 TRW do Fary

GaleriaWe wtorek 23 stycznia br. uczniowie klasy 1 trw wraz z wychowawczynią Mirosławą Górną i ks. Szymonem Kosmalą, zwiedzali Poznańską Farę oraz kościół o.Franciszkanów na placu Bernardyńskim.

Była to wycieczka zawodowa, podczas której uczestnicy między innymi zapoznali się z elementami architektury baroku, oglądali ozdobne tynki (stiuki), murowane sklepienia, zaglądali w mroczne podziemia Fary, a przy okazji wysłuchali opowieści o ciekawych wydarzeniach w dziejach kościoła Farnego i nieistniejącej już potężnej kolegiaty, z obecnego placu Kolegiackiego.

Podsumowaniem wycieczki było zwiedzanie największej w Europie ruchomej szopki w kościele o.Franciszkanów, która co roku przykuwa uwagę zwiedzających, niezależnie od ich wieku.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is a Joomla Security extension!