Udział uczniów ZSB w Mistrzostwach Europy Mechaników Motocyklowych we Frankfurcie nad Menem

GaleriaUczniowie: Hubert Kuśnierek z klasy 3 mot i Jakub Zastróżny z klasy 2 mot wzięli udział w Mistrzostwach Europy Młodych Mechaników Motocyklowych. W konkursie, który odbył się 19 stycznia 2018 brali udział także uczniowie i młodzi czeladnicy ze Szwajcarii, Holandii, Austrii, Czech, Niemiec i Polski. W tym samym czasie w Centrum Kształcenia Izby Rzemieślniczej we Frankfurcie nad Menem odbywały się jednocześnie mistrzostwa dla serwisantów rowerowych. Turniej zorganizowany został przez Europejskie Stowarzyszenie BIKE-EXPERTS, do którego należy także nasza szkoła. Jakub Zastróżny z klasy 2 mot zajął 8 miejsce, a Hubert Kuśnierek z klasy 3 mot miejsce 12. W ramach turnieju uczniowie mieli za zadanie m.in. wyważyć koło, dokonać oceny cylindra i tłoków, dokonać pomiaru zaworów. Najtrudniejszym okazało się załączenie funkcji bluetooth w kaskach motocykla BMW. Oprócz konkursu nasi uczniowie w towarzystwie Dyrektora ZSB Pana Arkadiusza Dratwy, nauczyciela języka niemieckiego pana Macieja Jóźwiaka oraz panów Zbigniewa Koprasa z firmy KOPRAS i pana Jakuba Piwowarczyka przedstawiciela firmy Larsson zwiedzili Frankfurt nad Menem.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is a Joomla Security extension!