Na wystawie BODY WORLDS VITAL

GaleriaDnia 9.01.2018 r.. klasa 3 a TAK, 4a i b TAK wraz z opiekunami p. Moniką Piotrowską, p. Natalią i Pawłem Frąckowiak odwiedzili wystawę BODY WORLDS VITAL, jedną z najliczniej odwiedzanych wystaw naukowych na świecie.

Dzięki innowacyjnemu procesowi plastynacji, który został wynaleziony i opatentowany przez dr. Gunthera von Hagens, odwiedzający mają możliwość podziwiać wewnętrzne piękno naszego ciała, zajrzeć do najskrytszych zakamarków ludzkiego organizmu. Ekspozycja prezentuje autentyczne ludzkie ciała oraz zmiany chorobowe wybranych narządów. Eksponaty przejrzyście ukazują budowę wewnętrzną organizmu ludzkiego, a także odzwierciedlają dokładne położenie narządów względem siebie. Wszystkie ciała wykorzystane na potrzeby wystawy zostały dobrowolnie przekazane przez dawców jeszcze za życia. Na wystawie uczniowie mogli zobaczyć plastynaty ludzkiego ciała i pogłębić wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i biologii.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd