Wycieczka szlakiem Darzybór-Tulce

GaleriaW dniu 20 listopada 2017 roku uczniowie z klasy 1 BS Mechanik Pojazdów Samochodowych w ramach szkolnej wycieczki, przemierzyli szlak użytku ekologicznego Darzybór. Użytek ekologiczny Darzybór jest największym użytkiem ekologicznym położonym na terenie Poznania i zajmuje powierzchnię 330 hektarów. Został założony w 1994 roku z myślą o ochronie dobrze zachowanych fragmentów borów mieszanych oraz ochrony roślinności lądowej. Kolejnym punktem naszej wycieczki było także odwiedzenie wsi Tulce, w której zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Tuleckiej. Kościół ten jest jednym z dziesięciu sanktuariów maryjnych na prawie papieskim, znajdujących się na terenie archidiecezji poznańskiej. Budowla znajduje się na turystycznym Szlaku Romańskim. Wycieczkę dla uczniów zorganizowali nauczyciele: p. Ewa Grochowska i p. Maciej Chojnacki.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
Our website is protected by DMC Firewall!