Zajęcia laboratoryjne na Politechnice Poznańskiej

GaleriaW czwartek 16 listopada 2017 r. uczniowie klasy 2 a TB, pod opieką Mirosławy Górnej, uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych z materiałów budowanych, na Politechnice Poznańskiej. Te coroczne zajęcia są już tradycją i odbywają się w ramach współpracy Zespołu Szkół Budowlanych z Politechniką Poznańską.

W tym roku uczniowie mieli możliwość przeprowadzić min. badania związane z ustaleniem uziarnienia i gęstości nasypowej kruszywa, wykonali samodzielnie zaprawę cementową i beleczki do badań wytrzymałościowych cementu, a następnie obserwowali badania wytrzymałości na ściskanie i zginanie normowych próbek, wykonanych z różnych materiałów.

Wszystkie badania nadzorował w tym roku osobiście pan profesor Krzysztof Zieliński, który skupił uwagę uczniów również swoimi bardzo ciekawymi opowieściami o historii powstania i zastosowania niektórych materiałów w budownictwie. Dzięki zaangażowaniu i życzliwości pracowników laboratorium, uczniowie technikum obejrzeli też najnowsze, elektroniczne urządzenia do przeprowadzania badań na materiałach budowlanych min. komorę do badań mrozoodporności czy urządzenie do określania przesiąkliwości materiałów. Tego typu zajęcia są dla naszych uczniów świetnym uzupełnieniem zajęć teoretycznych w szkole.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd