Akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości i ślubowanie klas pierwszych

GaleriaAkademia, która miała miejsce dwukrotnie 10 i 13 listopada (dla uczniów każdej ze zmian), składała się z kilku części. Związana była z rocznicą odzyskania niepodległości, ze ślubowaniem klas pierwszych i z niespodziankami przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski.

Uczestników uroczyście przywitał dyr. Arkadiusz Dratwa, który jednocześnie złożył gratulacje Karolowi Ebertowskiemu i Remigiuszowi Szwarcowi z klasy III a TB. Karol i Remik wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Urząd Miasta Poznania i zostali wyróżnieni za film ukazujący nowe oblicze miasta Poznań.

Następnie odbyło się ślubowanie klas pierwszych: I a TAK, I a TB, I TRW, I l/m, I mps, I e/i. Dyrektor ZSB życzył uczniom sukcesów, osiągnięć szkolnych i zawodowych. Ślubowanie podsumowywało pierwsze miesiące uczniów w nowej szkole.

Z kolei czwarto- i drugoklasiści przedstawili program artystyczny powiązany z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość przygotowała nauczycielka historii p. Agnieszka Zarzyńska. Wykonawcy podczas zainscenizowanej lekcji przypomnieli historię ziem polskich w okresie zaborów, a także dzieje Polski w latach 1918-1939 i okres PRL-u zakończony symbolicznie w dniu wyborów 4 czerwca 1989 r. Oprawę uroczystości stanowiły pieśni i piosenki, m. in. „Rota”, „Miejcie nadzieję”, „Ja to mam szczęście”.

W ostatniej części akademii w żartobliwej konwencji „jesteśmy do tańca i do różańca” przedstawił się Samorząd Uczniowski. Wybrani przedstawiciele SU wraz z opiekunką p. Marią Błażejczyk-Wiemann wykonali choreografię do kilku piosenek (druga niespodzianka Samorządu). Piosenki te były równocześnie wykonywane przez uczniów poszczególnych klas pierwszych w formie karaoke. Zwycięzcy otrzymali nagrody w formie chmurek ze znamiennym napisem: nie bujamy w obłokach.

Konferansjerkę prowadzili Natalia Kozioł, Klaudia Seifert i Remigiusz Szwarc, a nad całością czuwali inni reprezentanci Samorządu Uczniowskiego.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is a Joomla Security extension!