Na targach POL-ECO-SYSTEM 2017

GaleriaDnia 17 października 2017 r. uczniowie z klasy 3b Technikum Architektury Krajobrazu mieli przyjemność zwiedzić targi POL - ECO - SYSTEM 2017. Targi Ochrony Środowiska odbywały się pod honorowym patronatem Ministra Środowiska, a hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało: „Gospodarka obiegu zamkniętego dla człowieka i przyrody”. Gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ, ang. circular economy) to koncepcja gospodarcza, zgodnie z którą produkty, materiały oraz surowce powinny pozostawać w gospodarce tak długo, jak jest to możliwe. Idea ta uwzględnia wszystkie etapy cyklu życia produktu, począwszy od jego projektowania, poprzez produkcję i konsumpcję, aż po zbieranie odpadów oraz ich zagospodarowanie. Istotnym jest, aby wytworzone odpady były traktowane jako surowce wtórne, a nie jako ostatni etap cyklu życia produktu. Polska jest przykładem realizacji koncepcji zrównoważonego rozwoju, rozumianej jako wzrost gospodarczy powiązany z racjonalnym wykorzystaniem zasobów przyrodniczych. W tym duchu Ministerstwo Środowiska angażuje się w działania na forum Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO-SYSTEM, promując ideę gospodarki o obiegu zamkniętym, której celem jest dobro człowieka i kształtowanej przez niego przyrody. Wycieczkę dla naszych uczniów zorganizowali - tradycyjnie nauczyciele: p. Ewa Grochowska i p. Maciej Chojnacki.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
Our website is protected by DMC Firewall!