Jesienna wycieczka do Volkswagena

Galeria12 października 2017 r. uczniowie z klasy 1 mechanik pojazdów samochodowych Branżowej Szkoły I stopnia, przemierzając pieszo malownicze szlaki poznańskich terenów zielonych – udali się do Fabryki Volkswagen Poznań.

Wycieczkę zorganizowali nauczyciele: pani Ewa Grochowska, pan Marek Bartkowiak oraz pan Maciej Chojnacki. Wycieczka rozpoczęła się na poznańskiej Śródce, gdzie udaliśmy do Kościoła pw. Św. Jana Jerozolimskiego. Ks. dr Jacek Zjawin opowiedział o historii Kościoła oraz o trwającym kapitalnym remoncie. Następnie przemierzyliśmy pieszo ścieżkę wzdłuż Jeziora Maltańskiego, dalej szlakiem użytków ekologicznych Olszak I i Olszak II aż do Lasów Komunalnych miasta Poznania oraz na przepiękne obszary Zielińca. Punktem kulminacyjnym wycieczki było zwiedzanie Fabryki VOLKSWAGEN Poznań. Tutaj uczniowie mieli przyjemność poznać dział budowy karoserii oraz dział montażu oraz wysłuchać prelekcji pana Jerzego Włodarczyka.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd