Spotkanie projektu ERASMUS+ w Poznaniu

Spotkanie projektu ERASMUS+ w Poznaniu

W dniach 21-23.03.2019 w Poznaniu przy Zespole Szkół Budowlanych odbyło się spotkanie Erasmus+ pt. ,,Securing of experts in the construction industry”, czyli ,,Zabezpieczenie kadry eksperckiej w przemyśle budowlanym” nr projektu 2018-1-DE02-KA202-005210.

Projekt jest skierowany do szkół budowlanych w Unii Europejskiej. W projekcie biorą udział szkoły z Niemiec, Słowacji, Bułgarii, Rumunii oraz Łotwy. Nasza szkoła jest jedyną polską szkołą w projekcie. Projekt prowadzi zespół z Niemiec: pani Karen Schmidt oraz Michael Ritter z Zakładu Promowania Kształcenia Ponadzakładowego Przemysłu Budowlanego dla Krajów Berlin i Brandenburgia z siedzibą we Frankfurcie nad Odrą.

Naszą szkołę w spotkaniu reprezentowali: Dyrektor Arkadiusz Dratwa, Wicedyrektor Monika Przybysz oraz Szymon Buchowski i Maciej Jóźwiak. W projekcie bierze udział także Wielkopolska Izba Budownictwa.

Główna część projektu odbyła się w siedzibie firmy WPIP w Jasinie k. Swarzędza, gdzie, podczas spotkania zaprezentowano polskie możliwości kształcenia zawodowego na przykładzie ZSB Poznań, przedstawiono problematykę i specyfikę naboru uczniów do szkół w krajach uczestniczących w projekcie, przedstawiono, w jaki sposób pozyskuje się uczniów i co można zrobić dla lepszego pozyskiwania uczniów szkolnictwa zawodowego w poszczególnych krajach.

W ramach spotkania swoje wystąpienia mieli także przedstawiciele firmy WPIP prezentujący doświadczenia w nowoczesnym projektowaniu i realizacji budowlanych, ponadto wystąpił pan dr Zenon Kierczyński z WIB prezentując przykład współpracy izbowej, jako organ prowadzący z ZSB w pozyskiwaniu uczniów. W wystąpieniu pana Mariusza Kubiaka z regionalnego CWRiKD uczestnicy projektu dowiedzieli się, jakie czynności podejmowane są na poziomie regionalnym, finansowanym przez Urząd Marszałka Województwa Wielkopolskiego, by promować kształcenie zawodowe, w tym wypadku budowlane.

Swoje doświadczenia w zakresie promowania kształcenia zawodowego przedstawili również zaprzyjaźnieni z ZSB przedstawiciele Szwajcarskiego Związku Rowerowo – Motocyklowego panowie: Roland Fischer i Peter Sommer.

Spotkanie projektowe w Poznaniu wpisało się 22.03.2019 również w obchody jubileuszu 60-lecia ZSB Poznań.

Spotkanie projektowe w ramach projektu Erasmus+ było według harmonogramu projektu trzecim. Wcześniej spotkania tego typu odbyły się we Frankfurcie nad Odrą, w Żylinie na Słowacji. Przewidziane są dalsze spotkania, a podsumowanie projektu odbędzie się pod koniec roku 2019.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is a Joomla Security extension!