Zagraniczny staż grupy Technikum Architektury Krajobrazu we Frankfurcie nad Odrą

Projekt nr POWERVET-2016-1-PL01-KA102-024650

pt:,, Kształcenie zawodowe bez granic – zagraniczny trening zawodowy szansą i przygodą zawodową”
skierowany do uczniów klasy II i III TECHNIKUM ARCHITEKTURY przy Zespole Szkół Budowlanych w Poznaniu

Galeria

Grupa 16 uczniów Technikum Architektury Krajobrazu z klas: 2 A TAK, 2 B TAK, 3 A TAK i 3 B TAK odbyli w dniach 26.06-07.07.2017 staż zawodowy w Centrum Kształcenia Ponadzakładowego Branży Budownictwa dla Krajów Berlin i Brandenburgia we Frankfurcie nad Odrą. W ramach zajęć zawodowych stażu nasi uczniowie mieli możliwość uczenia się wymiarowania i niwelowania, układania ścieżek i chodników z użyciem kostki betonowej, a także kamienia naturalnego z granitu i bazaltu. W ramach tych zajęć układano system szeregowy na przekładkę 1/3, system łukowy a także łuskę. Poza tym uczniowie uczyli się łączenia kostki betonowej z kamieniem naturalnym w ścieżkach, tworząc przy tym zdobniki. Ważnym elementem stażu była nauka budowy oczek wodnych z wykorzystaniem sprzętu w oczku. W ramach programu kulturowego uczniowie zwiedzili Berlin, Poczdam oraz Frankfurt nad Odrą. Najważniejszą atrakcją było zwiedzanie niemieckiego parlamentu Bundestagu, w tym sali posiedzeń i sal, w których na co dzień pracują niemieccy parlamentarzyści. Więcej szczegółów na temat stażu Technikum Architektury Krajobrazu w Niemczech wraz ze zdjęciami i filmami można obejrzeć na facebooku. Była to już druga grupa uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie nr POWERVET-2016-1-PL01-KA102-024650 pt. ,, Kształcenie zawodowe bez granic – zagraniczny trening zawodowy szansą i przygodą zawodową”. Wcześniej, bo w marcu 2017 na stażu byli uczniowie Technikum Budowlanego ucząc się wówczas techniki murowania i tynkowania. Całość projektu była finansowana ze środków UE Funduszu Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie w ramach środków POWER na zasadzie programu Erasmus+.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is a Joomla Security extension!