Wycieczka do Starego ZOO, Terrarium oraz Muzeum Wiedzy o Środowisku

W dniu 20 maja 2016 r. uczniowie z klasy 3 b lakiernik/instalator Zasadniczej Szkoły Zawodowej - odbyli wycieczkę do Starego ZOO, Terrarium oraz Muzeum Wiedzy o Środowisku w Poznaniu.

Szczególną uwagę uczniów zwrócił Pawilon Zmiennocieplnych i zwierzęta tam bytujące, miedzy innymi: legwan zielony, agama błotna i gekon madagaskarski. Muzeum Wiedzy o Środowisku w Poznaniu to jednostka Zakładu Badań Środowiska Rolniczego i Leśnego Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu, zlokalizowana przy ul. Bukowskiej 19. Kolekcja obejmuje przede wszystkim wypchane zwierzęta polskie, ustawione według zaaranżowanych ekosystemów, w dużych i oszklonych gablotach. Obecnie sam sposób prezentacji zbiorów jest interesującym przykładem ekspozycji muzealnej drugiej połowy XX wieku.

Wycieczkę dla naszych uczniów zorganizowali nauczyciele: p. Ewa Grochowska, pan Maciej Chojnacki oraz pan Marek Bartkowiak. Była ona nagrodą dla uczniów za zajęcie I miejsca w tegorocznym Szkolnym Konkursie Wielkanocnym.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
Our website is protected by DMC Firewall!