Wiosenne Porządki – Poznań 2016

W dniu 22 kwietnia 2016 r. w ramach Dni Ziemi odbyła się w naszej Szkole akcja „Wiosenne Porządki – Poznań 2016” pod hasłem Urzędu Miasta Poznania: „Czysty Poznań – wspólna sprawa”. Tereny przyszkolne porządkowały klasy: 1b elmech, 1a TAK, 1b TAK/TB, 2a TAK i 3b lakiernik/instalator.

Imponujący efekt akcji proekologicznej: 68 worków odpadów stałych! Ich transportem do ZZO – Składowiska Odpadów w Suchym Lesie, zajęła się firma Romi. W ZSB systematycznie zbieramy plastikowe zakrętki (w ramach Zakręconej Akcji dla Martynki ze Swarzędza) oraz zużyte baterie. Wiosenne Porządki 2016 nadzorowali nauczyciele: pani Ewa Grochowska, pan Szymon Buchowski oraz pan Maciej Jóźwiak.

Pomimo zorganizowanego systemu odbierania odpadów komunalnych na terenie miasta Poznania, w dalszym ciągu część odpadów trafia w miejsca do tego nieprzeznaczone. Dodatkowo, drobne odpady komunalne zamiast trafić do ulicznych koszy, często wyrzucane są obok nich, zanieczyszczając poznańskie chodniki czy parki. Wszelkie przypadki nielegalnego składowania odpadów należy zgłaszać do Straży Miejskiej Miasta Poznania pod bezpłatny nr telefonu: 986.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is a Joomla Security extension!