Szkolenia w firmie FAKRO

W dniach 9 – 11 kwietnia dekarze z klasy 1b dek/trw gościli w zaprzyjaźnionej, partnerskiej firmie FAKRO w Nowym Sączu. Firma FAKRO to prywatna firma rodzinna, która powstała w 1991 roku. Jest najbardziej dynamiczną i najszybciej rozwijającą się firmą w branży okien dachowych na świecie. Celem firmy jest dostarczanie najwyższej jakości produktów związanych z poddaszami, spełniających oczekiwania klientów na całym świecie.

W ciągu trzech dni pobytu szkoleniowego mieliśmy przyjemność zwiedzić zakład produkcyjny, dział badań i rozwoju, wysłuchać kilku prezentacji dotyczących produkcji firmy, obejrzeć pierwszą w branży budowlanej prezentację wybranych produktów firmy FAKRO w formacie 3D.

Jednak jednym z najważniejszych punktów naszego pobytu były praktyczne ćwiczenia montażu okien obrotowych i uchylno obrotowych wraz z kołnierzami uszczelniającymi. Ćwiczenia praktyczne odbywaliśmy w grupach pięcioosobowych. Uczestniczyliśmy też w panelu dyskusyjnym „dlaczego w Polsce zarabiamy 4 razy mniej niż w krajach UE?” Szkolenia takie bardzo pomogą nam podnosić kwalifikacje zawodowe oraz znaleźć kiedyś pracę w swoim zawodzie.

Na zakończenie pobytu szkoleniowego uczniowie otrzymali świadectwa uczestnictwa w warsztatach szkoleniowych „Okna, które wyprzedzają przyszłość – Innowacyjne rozwiązania FAKRO. Nasz pobyt odbył się w bardzo dobrych warunkach socjalnych. Oprócz programu szkoleniowego mieliśmy też przyjemność poznać historię, zabytki oraz kulturę regionu. Dłużej zwiedziliśmy miasto Stary Sącz.

Opiekunami wyjazdu szkoleniowego byli profesorowie Michał Wróblewski i Krzysztof Stachowiak.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is a Joomla Security extension!