Przed 1 listopada

GaleriaJak co roku delegacja uczniów i nauczycieli udała się na groby dawnych dyrektorów i patrona ZSB. Od 25 marca ten ostatni – Roger Sławski (1871-1963) spoczywa na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan, dokąd już 27 października podążyła klasa II TB wraz z wychowawcą p. Rafałem Wiemannem i uczęszczającą do tejże klasy przedstawicielką Samorządu Uczniowskiego Weroniką Zielińską. Na grobie Rogera Sławskiego znalazł się wieniec z szarfą ZSB oraz znicze.

Większa ekipa przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami – p. Marią Błażejczyk-Wiemann i p. Maciejem Chojnackim odwiedziła natomiast 30 października cmentarz na Junikowie. Pochowani są na nim następujący dyrektorzy budowlanki: Juliusz Gudzio (zm. w r. 1971), Marian Stawowy (zm. 1977) i Zygmunt Jama (zm. 2004).

Na grobach dawnych dyrektorów złożyliśmy kolejne wieńce z szarfami, zapaliliśmy znicze i dokonaliśmy bieżących porządków. Warto podkreślić, że w ten sposób zachowujemy pamięć o niegdysiejszych dyrektorach szkoły, przybliżając ich nazwiska również obecnym uczniom.

Na Junikowie znajduje się pomnik ofiar Katynia, przy którym nauczyciele i reprezentanci Samorządu Uczniowskiego także zapalili znicze.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd