Rajd rowerowy do Strzeszynka pod egidą Samorządu Uczniowskiego

GaleriaW piątek 29 września, kilkunastu uczniów ZSB wraz z nauczycielami – p. Marią Błażejczyk-Wiemann, p. Szymonem Buchowskim i p. Maciejem Chojnackim wybrało się na rajd rowerowy do Strzeszynka. Koncepcję, informacje, plakaty przygotował Samorząd Uczniowski wraz ze wspomnianą opiekunką p. Marią Błażejczyk. Peleton wyruszył sprzed szkoły o godz. 10:00. Na pokonanie ok. 15 km kilometrów pozostawały wprawdzie 3 godziny, jednak w planach było także odwiedzenie Rusałki, wypoczynek nad brzegiem jeziora i zajrzenie do stadniny koni. Wiązało się to ze zjazdami z głównej trasy wiodącej przez Marcelin, Wolę i Strzeszyn. Słoneczny dzień sprzyjał realizacji zamierzeń, ale też podziwianiu flory leśnej.

Cele wyprawy wiązały się jednak nie tylko z rozrywką sportową i poznawaniem przyrody Poznania. O godz. 13:00 na uczestników rajdu oczekiwała nad Jeziorem Strzeszyńskim p. Małgorzata Binkowska, prezes Fundacji Wspierania Fair Trade Pangea. P. Małgorzata specjalnie dla uczniów ZSB przygotowała krótki wykład na temat idei sprawiedliwego handlu. Spotkanie miało miejsce w urokliwym miejscu, na polanie nad brzegiem jeziora. Wykład odbył się pod patronatem Wydziału Ochrony Środowiska, a uczniowie zaznajomili się m. in. z problematyką społeczną dotyczącą rynku pracy w kontekście produkcji i przetwórstwa żywności.

Wycieczka zakończyła się ok. godz. 15:00. Uczestnicy wrócili już najkrótszą trasą, mijając także Fort VII. Podobne eskapady zaczęły się pomału wpisywać w tradycję szkolną – organizowane są z reguły raz w roku na początku jesieni, z inicjatywy i z dużą pomocą Samorządu Uczniowskiego.

© 2017 Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu
DMC Firewall is a Joomla Security extension!